çaytv habergenel logo yanı

Mehmetçiğe Türk bayrağı ile fındık

25 Ocak 2018 Perşembe 08:37

mehmetcige-turk-bayragi-ile-findik
ATILGAN

"Zeytin Dalı Harekatı"na katılan Mehmetçiğe moral vermek amacıyla Samsun'dan 15 koli içinde fındık ve Türk bayrağı gönderildi

 Samsun'un İlkadım Belediyesi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) "Zeytin Dalı Harekatı"na katılan Mehmetçiğe moral vermek amacıyla bölgeye 15 koli içinde fındık ve Türk bayrağı gönderdi.

Belediyede düzenlenen törende, harekata katılan askerlerin sağ salim Türkiye'ye dönmesi için dua edildi.

İlkadım Belediye Başkan Vekili Hakan Akyüz, burada yaptığı açıklamada, hudut güvenliğini ve bölgede istikrarı sağlamak için başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı"na katılan askerlere moral vermek istediklerini söyledi.

Harekatın Afrin'de teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını baskı ve zulümden kurtarmak üzere yapıldığını belirten Akyüz, "Türkiye Cumhuriyeti, kendisine yönelik her türlü tehdidi bertaraf etmeye kararlı ve muktedirdir. Devletimizin meşru müdafaa hakkı olarak başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın tek hedefi bölgeyi kana bulayan, mazlumlara zulmeden ve ülkemizi tehdit eden terör örgütleri ve teröristlere karşıdır. Allah, ordumuzu muzaffer eylesin." dedi.

Törenin ardından 15 koli fındık ile Türk bayrakları, Kilis'teki sınır karakoluna ulaştırılmak üzere kargoya verildi.

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi