çaytv habergenel logo yanı

ORDU DAĞCILIK KULÜBÜ BAHAR YÜRÜYÜŞÜNÜ ÖRENCİK MAHALLESİ ŞELALELERİNE YAPTI

11 Mayıs 2018 Cuma 12:31

ordu-dagcilik-kulubu-bahar-yuruyusunu-orencik-mahallesi-selalelerine-yapti
ATILGAN

ORDU DAĞCILIK KULÜBÜ BAHAR YÜRÜYÜŞÜNÜ ÖRENCİK MAHALLESİ ŞELALELERİNE YAPTI

 Ordu Dağcılık Kulübünün etkinlikleri çerçevesinde Giresun Ünye Fatsa ve Altınordu san katılan 42 sporcu ile birlikte Altınordu’ya bağlı 20 km mesafede bulunan Örencik mahallesindeki Civil deresinin doğduğu yerdeki kanyon ve keşfedilmemiş şelalelerde etkinlik gerçekleştirdiler.


Kulüp sporcuları ilk Günören köyünde köy meydanında yapılan Ayhan Gök ün düğününe katıldı.Burada sporcular klarnet ve davul ile karşılanarak yemek ikramı yapıldı. Daha sonra Dişkaya mevkisinden yürüyüşe başlanarak  Civil vadisini inildi. Daha önce keşfedilmemiş olan Örencik mahallesi Şelaleleri ve sarp geçitler manzaralar sporcuları adeta büyüledi.
İçme mevkiindeki Acı su ve Şifalı olduğu mahalle sakinleri tarafından denenmiş olan sular da ziyaret edilerek Tekkiraz mevkiinde yürüyüş sonlandırıldı.Burada Örencik mahallesi Derneği ve Muhtarlığı tarafından sporculara patates pekmez ve çay ikram edildi.

Zorluğu ve zor geçitleri tırmanışları dolayısıyla 5 saatte tamamlanan parkurun sonunda Karaoluk Şelalesi de görülerek dönüş yapıldı.
Örencik Mahallesi Muhtarlığı ve Derneğine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden sporcular fotosafari için bir başka zamanda yöreye tekrar geleceklerini belirttiler.

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi