çaytv habergenel logo yanı

2013 Çay Destekleme Paraları Ne Zaman Ödenecek

23 Mart 2013 Cumartesi 16:23

2013-cay-destekleme-paralari-ne-zaman-odenecek-

Bakan Eker, çay prim ödeme tarihini açıkladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2013 yaş çay destekleme bedellerinin ödeneceği tarihi açıkladı.
 
Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulunu kabul eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, önemli açıklamalarda bulundu.
 
İmdat Sütlüoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Rahmi Üstün, Mehmet Erdoğan, Bahattin Bozkurt, Resul Okumuş, Nevzat Paliç, İsmail Albayrak, Dilaver Demir ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan’ın katılımıyla oluşan heyeti kabul eden Bakan Eker, Türk çayının kalitesinin arttırılması, konseyin kendi ayakları üzerinde durması için çay sektörünün destek vermesinin gerekliliğine vurgu yaparak, “Bakanlığımıza çayın problemleri ile ilgili öneriler sunulsun. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da çaya destek vermeye devam edeceğiz. 2012 yılı çay destekleme primlerinin de önümüzdeki hafta sonuna kadar üretici hesaplarına aktarılacak” dedi.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın da kabul ettiği heyet, burada çayla ilgili yaşanan sorunları dile getirdi. Bakan Yazıcı’ya, çay ihracatının artırılması adına Rusya çay pazarına girme çabalarından bahseden heyet, ayrıca çay ithalatında fon uygulaması, ihracatta devlet desteği, gümrük kapılarında free shoplarda çay tanıtım stantlarının kurulması yönündeki taleplerini dile getirdiler.
 
Bakan Yazıcı, özellikle Rusya çay pazarına girilmesi konusundaki iradeyi desteklediğini belirterek, bu konuda bakanlık olarak da her türlü desteği vereceklerini ayrıca free shoplardaki çay tanıtım konusunda gerekli talimatları vereceğini ifade etti.

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Organik Çay Farkları Neredeeeee

    Misafir Çaykur bizim organik çay farklarını unuttu sanırım 3 ton veren 1 ton verdi geçen sene marketlerde organik çay 40 tl ye satılırken bizim farklar ne durumda ..... 23 Mart 2013 17:02

  • TUHAF AMA YAKLAŞIM SAHİPLERİ SEKTÖR BİLGELERİ

    Misafir Örnek bilgelikler; - Organik yaş çaya organik çay taban fiyatı uygulamayacaksın.Cebindeki 2 liradan 1 lirasını kaybeden üreticiye sen organik bal ve organik çevreden kazanırsın veya organiğe hizmet etmiş olmak sana yeter diyeceksin – Ülkenin güney doğusuna tarihinde çay satamayacaksın ve yerli üretimin iç tüketimi karşılamıyor 30-50 bin ton açığın varmış, bunun içinde mecburuz dışarıdan çay ithal etmek zorundayız diyeceksin.İyi de Hindistan ve Rusya’ya da çay satarsan iç piyasaya da her halde dışarıdan daha çok yabancı çay getirip satacaksın……………Bilgeler ilerisi için,yaş çay ve üreticileri adına şöyle bir rüya görüyor olabilirler mi? ‘’Türk Çayı Patentini elimizde tutabilmek için elimizin altında ölmeyecek kadar ayakta kalabilen Türk yaş çay üretimi olmalı.Bunun sürdürülebilmesinin em büyük garantisi Çaykurdur. Ardından temini daha ucuza gelen yabancı menşeli çayları Türk Çayı diye iç ve dış piyasalarda satarız.’’ …Bu pozisyonu ve zemini sağlayacak olan çay kanun taslağını da çok sürmez hazırlarlar…………… kaan seymen 24 Mart 2013 01:55

  • yalan haber

    Misafir eski yıllara ait haberleri vermeyin yeni diye 11 Şubat 2014 23:04

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi