çaytv habergenel logo yanı

AKESDER genel Başkanı Hasan Kansızoğlu Açıklamalarda bulundu

08 Ekim 2018 Pazartesi 11:23

akesder-genel-baskani-hasan-kansizoglu-aciklamalarda-bulundu-
ATILGAN

Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği AKESDER Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel secimler öncesi seçim süreciyle ilgili açıklamada bulundu.

 Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği AKESDER Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel secimler öncesi seçim süreciyle ilgili açıklamada bulundu.


Rize’de bir önceki dönem seçimlerinde verilen seçim vaatlerinden birkaç örneği mevcut ancak, yine sahalarda hem iktidar hem muhalefet gerçek Rize’nin sorunlarını dile getirmiyor diyen başkan Kansızoğlu; “İlk olarak Rize’de kutuplaşmanın son bulması gerek. Her siyasi partinin desteklediği STK Sendikalar var, çoğuyla iç içe çıkar ve menfaatler yer alıyor. Nedense hiç kimse Rize’de ki eksiklikleri dile getirmiyor. 10 yıl önce var olması gerekenler yok ama menfaat faaliyetleri çalışmalar asla hız kesmiyor. Tatbiki karşılıksız çıkar ve beklenti gözetmeden biz üzerimize düşen görevleri yapıyoruz. Ancak her daim maddi manevi destek alan kişiler nedense seçim süreçlerinde ortadan kayboluyor. Ben şuana kadar ki bunu da ispatlarım hiçbir kuruluş kendi imkanlarıyla hiçbir çalışma yapmamıştır. Yaptıysalar da ödenekleri gerek siyasi gerek işadamlarıyla yapmışlardır. Gerçek hizmet bu değildir karşılık beklemeden hizmet yapanlar varsa Allah onlardan razı olsun. Ancak artık bu iç içe bu kutuplaşmaya ilçe-belde ayrımı yapmadan eğer söylenenler gibi ise gerçek birlik ve beraberliği göstermek lazım. Kimse kimsenin adamı olmadan Rize için çalışmak lazım. Kaybedecek bir 4 yıl daha yoktur. Bizlerin görevi eksikleri söylemektir ve Rize acil olarak yapılması gereken çok yararlı projeler üretmek zorundadır. Ancak siyasetin kutuplaşması sadece yakınlarında olan yakın çevre yüzünden Rize hiçbir başarı elde edemiyor kısa süre içinde nasıl 15 Temmuz’un hep beraber üstesinden geldiysek bu da başarılabilir. Bir kısa örnek vereyim eğer 16 yıldır başarılı bir hizmet yapılsaydı gece gündüz çalışmaya hiç gerek kalmazdı. Bu çok açık bir örnektir ama zararın neresinden dönersen kârdır ve hiçbir vatandaşın, esnafın siyasi görüşüne önem vermeden hizmet etmek gereklidir. Güçle parayla herkes başarıya ulaşır ancak önemli olan karakter, kişilik ve vizyondur. Özellikle artık torpilin bir an önce kalkıp gerçekten ihtiyaç sahipli ailelere tespit edilip işe koyulması lazım. Makamlar kimsenin yeri değildir makamların sahibi vatandaştır.
Siyasetçilerin kendi içindeki kavgalarının bedelini neden hep vatandaş ödüyor? Biran önce bu kavgaya ve inatlaşmaya son verilmesi lazım. Eskiden görevde olan kişiler yüzünden yakın çevresindeki insanları her fırsatta illegal dışlamalar apaçık ortada. Bizler her zaman doğru olanlardan yanayız. Ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Malum ekonomik kriz, işsizlik ve bir de buna siyasetin kendi aralarındaki kavgası eklenince ne huzur ne de bir başarı elde edilir. Bizler hiçbir zaman siyasi görüşü önemsemeden ihtiyaç sahibi olan her vatan evladının dertlerine çözüm arama içindeyiz. En küçüğünden en büyüğüne kadar herkesin dilinde siyaset. Herkes kendi açısından eleştirme yapıyor ve gerçek ihtiyaç sahibi aileler işe giremiyor. Hep mevcut güçlü siyaset yandaşları en iyi yerlerde. Artık elinizi vicdanınıza koyup buna bir dur deyin. Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine kulak verin. İyilik için hizmet için her vatandaşın gönlünü alıp çalışmak lazım. Zaman birlik zamanıdır ve makamlar cepleri doldurmak için değil, çıkar için değil hizmet için ayrım yapmadan çabalamalıdır. Bizler bu süreçte sokaklara inip ayrım yapmaksızın her vatandaşımızın ne derdi varsa çözmek için elimizden geleni yapacağız. Kimler ilinde bu kadar ötekileştirme ve haksızlık var ve karşısında sessiz kalıyorsa bilsinler ki hata yapıyorlar. Tabi ki bizim teşkilatlarımız her ilimizde aynı politikayı izlemeye devam ediyoruz. Kısa süre içinde net olarak yapılan tüm haksızlık ve yanlışları kamuoyuna paylaşacağız.” DEDİ.

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi