çaytv habergenel logo yanı

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya İlk Beş Ayı Değerlendirdi

23 Eylül 2019 Pazartesi 14:19

ardesen-belediye-baskani-avni-kahya-ilk-bes-ayi-degerlendirdi

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Mart 2019 seçimlerinin ardından göreve geldiği ilk 5 ayı Rize ve ilçelerde görev yapan basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda değerlendirerek, soruları yanıtladı.

 Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Mart 2019 seçimlerinin ardından göreve geldiği ilk 5 ayı Rize ve ilçelerde görev yapan basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda değerlendirerek, soruları yanıtladı.

Ardeşen İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya Rize ve İlçelerinden görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek Belediye çalışmaları, yatırımlar, öz kaynaklar ve projeler hakkında bir sunum yaptı.

Toplantıda basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Başkan Kahya; Millet bahçesi projesi, çöp aktarma istasyonu (terfi merkezi), şişelenebilir su projesi, Turizm, alt ve üst yapı çalışmaları, engelliler, belediyenin borcu, gelir gider, köye çıkan nüfus, Işıklı Afyon baba mesire alanı, su ve kanalizasyon, doğal gaz, otopark, deniz alabalığı projesi, istihdam yaratacak projeler, güneş enerjisi ve hidro elektrik santrali gibi birçok konuda açıklamalarda bulundu.
 
Basın mensuplarının sorduğu sorulara tek tek yanıt veren Başkan Kahya; "Ardeşen İçin Ben Asla Olmayacak Biz Olacağız" diyerek gönül Belediyeciliği yapacaklarının altını çizdi.


 
Çöp sorununa kesin ve köklü çözüm.
 
Toplantıya katılan basın mensuplarının özellikle üzerinde durdukları çöp sorunu ile ilgili Başkan kahya; "Pazar Çayeli arasında bulunan Melyat mevkiinde çöp terfi merkezi inşaatının başladığını ve kısa bir süre sonra bu noktadan çöplerin Trabzon İli Of İlçesine tırlar ile terfisi yapılacağını belirten Bakan Kahya; Bizim gibi bir çok Belediye yıllardır çöpünü vahşi depolama ile bertaraf etme yolunu seçmişti.Bizler fırtına deremizin hemen yanında olan yerde seyir terasları olacak şekilde bir proje yürütüyoruz, uygulanacak olan proje sayesinde bu sorunu minimize ederek mevcut çöp alanlarımızı cazibe merkezleri haline getireceğiz." Diye konuştu.
Otopark sorunu için çözüm yolu hazır.
 
Ardeşen İlçesinin araç yoğunluğuna bağlı otopark sorunu ile ilgili Başkan Kahya; "Belediye olarak göreve gelir gelmez ilk icraatlarımızdan biri olan otopark projemiz hızla devam etmekte. Eski terminal alanına halı hazırda hizmet veren bir otopark yaptık. Karadeniz sahil yolu geçişi viyadük altında daha geniş bir yer hazırladık ve önümüzdeki aylar içinde buranın açılışını da birlikte yapacağız." Dedi.


 
Her belediyenin borcu vardır.
 
Belediyenin gelir giderleriyle ilgili bir soruya da Başkan Kahya;" Borçsuz Belediye olmaz. Bizlerde bu belediyeyi devraldığımızda halı hazırda devam eden Derin Deşaj projesi için İller Bankasından alınan 21 milyon TL kredi yükü, 1 milyon TL gibi kısa vadede alınan kredi ve piyasa borçları ile birlikte 25-26 milyon TL civarında bir borç ve kasamızda 340 - 350bin civarında bir para ile devraldık." Diye konuştu.


 
Millet Bahçesi Projemiz İçin Hafriyat Tamam.
 
Seçim vaatlerinden biri olan Millet Bahçesi ile ilgili gelen soruyla ilgili de; "Millet Bahçesi Projemizin alt yapı çalışmaları kapsamında Ulaştırma Bakanlığı Genel Müdürlüğümüzle yapılan istişareler doğrultusunda bu projemiz hayata geçecek, hatta dolgu alanı için Ayder'de yapılacak olan otoparka ait terden çıkacak olan hafriyat buraya dökülecek." Dedi.
İstihdam, Turizm, Belediye iş ve işleyişler hakkında karşılıklı soru ve cevap içeren toplantı sonrasında Başkan Kahya toplantıya katılan tüm Basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi