çaytv habergenel logo yanı

ASKON RİZE'DEN ALKIŞLANACAK DAVRANIŞ

28 Mart 2020 Cumartesi 13:44

askon-rizeden-alkislanacak-davranis

ASKON Rize Şubesi, Türkiye genelindeki ASKON bünyesinde olan firmalarla anlaşma yaparak, Rize’de satılacak ürünlerin zamsız ve korona virüs vakalarından önceki fiyatlarda satılmasını sağlayacak.

 ASKON Rize Şubesi, Türkiye genelindeki ASKON bünyesinde olan firmalarla anlaşma yaparak, Rize’de satılacak ürünlerin zamsız ve korona virüs vakalarından önceki fiyatlarda satılmasını sağlayacak. 

Konu hakkında açıklama yapan ASKON Rize Şube Başkanı Recep Ali Karakoyun, karaborsacılara karşı bir savaş başlattıklarını ve çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirerek “Korona virüs salgınından sonra belirli bir kesim gıda üzerine bir karaborsacılık başlattı. Bu tabi genelde un, makarna, kuru bakliyat ürünlerinde oldu çünkü halkın talebi bunlarda çoğaldı. Bizde Rize ASKON Şubesi olarak bu karaborsacılığın önüne geçmek için çaba sarf edeceğimizi zaten belirtmiştik.

Bunun için Rize şubemizde bulunan gıda işi yapanlarla beraber gerekli çalışmalarımızı yaptık.  Gıda üzerine Türkiye genelinde ASKON üyesi olan iş yerlerinden bunları tedarik ettik ve şuan Rize’ye biz bu ürünleri indirdik. Korona virüs olayı gelişmeden önce fiyatlar ne ise o fiyattan Rize’de vatandaşlarla buluşturulacaktır. Biz bu indirimi zaten kendi aramızda yapıyoruz, yine eski paradan dışarıdan temin ederek Rize’de ki halkımıza sunuyoruz” ifadelerini kullandı.


 
Korona virüs tedbirleri kapsamında insanların evlerinde kalmak zorunda olduğu süreçte kendilerinin de kampanyaya destek vereceğini sözlerine ekleyen Karakoyun “65 yaş üstü ve geliri düşük vatandaşlarımız ile iletişime geçerek ASKON Rize şubesi olarak gıda kolileri hazırlıyoruz. Bu gıda yardım kolilerini Rize Valiliği ile görüşeceğiz ve eğer valiliğimiz biz dağıtırız der ise bu kolileri valiliğimize ileteceğiz. Eğer valiliğimiz siz dağıtın derse muhtarlar ile irtibata geçerek onlar vasıtasıyla biz dağıtacağız” dedi.

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi