ÇAYKUR'dan Bayram Bilmecesi

27 Temmuz 2020 Pazartesi 07:35

caykurdan-bayram-bilmecesi

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), Haziran ayı çay bedellerine ilişkin bir açıklama yayınladı.

Haziran ayı çay paralarının 27 Temmuz Pazartesi ile 29 Temmuz Çarşamba günleri arasından ödeneceği belirtilen açıklamada Mayıs ayında alınan organik çay fark tutarlarının ise 30 Temmuz Perşembe günü ödeneceği ifade edildi.

Açıklamada, üreticiden gelen yoğun talepler doğrultusunda Kurban Bayramı'nın birinci gününde çay alınıp alınmayacağının tekrar değerlendirildiği ve nihai kararın en yakın zamanda duyurulacağı ifade edildi.
 
ÇAYKUR, daha önce  Arife günü ve Kurban Bayramı'nın tamamında çay alınacağını açıklanmıştı.
 
Açıklama şöyle:
"Bu yılın ikinci sürgün yaş çay alımları devam etmekte olup şu ana kadar 150 bin ton, genel toplamda ise 394 bin ton çay alımı yapılmıştır.
 
Haziran ayında üreticilerimizden almış olduğumuz 140 bin ton yaş çayın bedeli olan 457 Milyon TL’nin ödemelerine bugün itibariyle (27 Temmuz 2020 Pazartesi) başlanılmış olup, ödemeler üç gün içerisinde tamamlanacaktır.
 
Yine Bayram öncesinde; Mayıs ayında alınan organik çay fark tutarı olan 15 Milyon TL’nin ödemeleri ise ARİFE günü yapılacaktır.
 
Ayrıca daha önce Bayram Arifesi ve Bayramın tamamında kesintisiz çay alımı ve üretimi yapacağımızı beyan etmemize rağmen üreticilerimizden gelen yoğun talepler doğrultusunda Bayramın birinci günü üreticilerimizden çay alımı ve fabrikalarımızda işlenmesi hususunu tekrar değerlendirmeye aldık, çay alımlarının yapılıp yapılmayacağı noktasında nihai kararımızla ilgili en kısa sürede açıklama yapılacaktır.
 
Bilindiği gibi üreticilerimizin ilgili banka hesaplarına yapılan ödemeler, bir sonraki gün çekilebilmektedir."

Yorum yazabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi