ÇAYKUR'un birinci sürgün yaş çay alımları devam ediyor

22 Mayıs 2019 Çarşamba 09:31

caykurun-birinci-surgun-yas-cay-alimlari-devam-ediyor

Özel sektrün farklı şekillerde farklı fiyatlarla çay alma şekli piyasada eleştiriliyor.. ÇAYKUR'un birinci sürgün yaş çay alımı kapsamında bugüne kadar 51 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdiği bildirildi.

 ÇAYKUR'un birinci sürgün yaş çay alımı kapsamında bugüne kadar 51 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdiği bildirildi.

 
ÇAYKUR'dan yapılan yazılı açıklamada, 2019 yılı yaş çay alım kampanyasının 10 Mayıs'ta açıldığını, fabrikaların kapasitesine göre alımlara devam ettiği belirtildi.
 
Özellikle geçen hafta sonundan itibaren üreticilerin tamamının çay hasadına başlamasıyla alımların yoğunluk kazandığı vurgulanan açıklamada, sezon öncesi işletmelerde yapılan teknik hazırlıklar neticesinde bir aksaklık yaşanmadığı aktarıldı.
 
Kampanya öncesi ve içinde bulunulan günlerde sıklıkla kaliteli çay alım vurgusu yapıldığına dikkati çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"Bazı çevrelerde ve müstahsillerimiz üzerinde bu, 'çay almamak için zorlaştırma manevrası yapıyorlar' olarak yanlış anlaşılmakta veya böyle bir algı oluşturulmaktadır. Teşekkül olarak kaliteli çay alımına vurgu yaparken, 'Müstahsillerimizden çay almayacağız veya alımı zorlaştıracağız' demiyoruz. Burada vurgu yaptığımız esas mesele, toplama hatalarından arındırılmış, yabancı ot, dip kök, kuru yaprak vesaire barındırmayan kaliteli çay almaktır."
 
- "Hiçbir müstahsilimizin mağdur olmasını istemiyoruz"
 
Yaş çay sezonuna başlamadan önce birinci sürgün dönemi için alımın dekara 500 kilogram olarak açıklandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
"Bazı müstahsillerimiz üzerinde bizimle ilgili oluşan, 'Bunlar bu sene çay almayacaklar' gibi yanlış algının ortadan kaldırılması için ÇAYKUR olarak alım yerlerinde birebir iletişim kurarak, doğru paylaşımlar aktararak elimizden geleni yapıyoruz. Kamuoyunun da çok iyi bileceği gibi açıklanan çay fiyatı ve ilan ettiğimiz birinci sürgün dönemi kota miktarı memnuniyetinin oluşturduğu iyimser hava müstahsillerimizi, çay hasadına yoğunluk vermeye ve çayının çoğunluğunu ivedilikle ÇAYKUR'a satmaya sevk etmektedir. Devam eden birinci sürgün yaş çay alımı kapsamında bugüne kadar 51 bin ton yaş çay alımı yapıldı. İşte böyle bir süreçte ÇAYKUR olarak hiçbir müstahsilimizin mağdur olmasını istemiyoruz. Devletimizin ve bölgenin bize yüklediği misyon gereği elimizde olanın en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Teknik ve idari imkanlarımız ölçüsünde bir kilogram fazla çayı nasıl alır ve nasıl işleriz arayışı içerisinde olacağımızın bilinmesi isteriz."

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • M.BÜYÜK 53

    Misafir M. BÜYÜK 53 İKİ DÖRTLÜK YAZAYİM RİZELİ KARDAŞUMA HABU ÇAY HUSUSUNDA ÇOK ŞEY GELDİ BAŞUMA YORUMLARİ OKUDUM HEKEZ KENDİNCE HAKLİ ÇAYKUR ELDEN GİDİYOR ÖZEL SEKTÖRDE HAKLİ ÜRETİCİ NE ETSUN DERDİ ÇAYİNİ SATMAK ÇAYKURUN İŞ BUDUR ENSE EDUPTA YATMAK RİZELİ SİYASETCİ KOLTUĞUNUN DERDİNE ÇAYCİYİ BİRAKTİLAR İNAN KENDİ KENDİNE HABU RAMAZAN GÜNÜ HEM KOTA HEN ÇAYI SEC AKLUN BAŞUNA GELSUN DERDUNE KOŞANİ SEÇ SÖYLENEN YALANLARA HABU MİLLETMİ KANSUN YÖNETENLER UYANUK MİLLETİ APTAL SANSUN YEVMİYESİ GİDERİ ZARAR EDERUK ZARAR İYİLEŞTURUN ÇAYİ VERUN ARTUK Bİ KARAR 23 Mayıs 2019 13:21

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi