çaytv habergenel logo yanı

İBRAHİM AKKUŞ: KURU ÇAY ZAM YAPILMAZ İSE YAŞ YAPRAK FİYATI ANLAMSIZ KALIR

16 Mayıs 2019 Perşembe 13:42

ibrahim-akkus-kuru-cay-zam-yapilmaz-ise-yas-yaprak-fiyati-anlamsiz-kalir

Tarım ve Orman Bakanı Dr Bekir Pakdemirli tarafından açıklanan 2019 yılı yaş yaprak fiyatı destekleme dahil 3.03 tl fiyatı başlayan çay kampanyası içinde çay sanayicileri tarafından değerlendirildi.

 Tarım ve Orman Bakanı Dr Bekir Pakdemirli tarafından açıklanan 2019 yılı yaş yaprak fiyatı destekleme dahil 3.03 tl  fiyatı başlayan çay kampanyası içinde çay sanayicileri tarafından değerlendirildi.

 

Akkuş Group Yönetim Kurulu başkanı İbrahim Akkuş Açıklanan fiyat müstahsilimize hayırlı olsun bizler çay sanayicileri olarak aynı toplantıda kuru çaya da zam yapılmasını bekledik ama olmadı sanırım en yakın zamanda bu zamda açıklanacaktır. Akkuş açıklamasında Kuru çaya 2 yıldır zam yapılmaması özel sektörü ciddi anlamda etkiledi ayrıca Çaykur da bundan etkilendi şimdi fiyat artışı yapılan yaş yaprakta Özel sektörün devlet fiyatından çay alması isteniyorsa mutlaka kuru çaya zam yapılmalı hem de hiç bekletilmeden eğer aksi bir durum olursa burada yine müstahsilimiz ciddi anlamda zarar görür. Zaten sıkıntıda olan özel sektör çay sanayicisi açıklanan bu fiyattan alım yapamaz haliyle yaş yaprak da kalitede düşer bizler Doğu Karadeniz’in olmazsa olmaz ürünü için mutlaka Kuru çaya zam bekliyoruz dedi.

 

Akkuş Çay Yönetim kurulu Başkanı İbrahim Akkuş yetkililerin özel sektör sahiplerinin içinde bulundukları durumu net bildiklerini de sözlerine ekleyerek Kuru Çay Zammı sadece özel sektöre değil müstahsillerimize de yararlı olacaktır dedi.

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi