Murat KÖSEOĞLU; İLKELİ VE ŞAHSİYETLİ DURUŞUN TEK ADRESİYİZ

24 Mayıs 2019 Cuma 08:03

murat-koseoglu-ilkeli-ve-sahsiyetli-durusun-tek-adresiyiz
google haber detay altı

Türk Eğitim-Sen Rize Şubesi, geçen yıl 1274 olan üye sayısını 103 arttırıp 1377 üye sayısına ulaşarak Rize’de üye sayısını en fazla arttıran sendika olmuştur.

 Türk Eğitim-Sen Rize Şubesi, geçen yıl 1274 olan üye sayısını 103 arttırıp 1377 üye sayısına ulaşarak Rize’de üye sayısını en fazla arttıran sendika olmuştur. 

 
Bugün dünden daha güçlüyüz!
 
Baskılara ve tehditlere boyun eğmeyen, menfaatleri için mevzi almayan, iş güvencesine ve geleceğine sahip çıkan, hak ve adalet mücadelemizde bizden desteğini esirgemeyen, 1233 Milli Eğitim  + 144 Üniversite = 1377 cesur yürek üyemize teşekkür ediyoruz.
 
Sizler, ahlakın ve vicdanın zulme diklenen gür sesi oldunuz. Hakkı üstün tutma mücadelemize, duruşunuzla ve cesaretinizle ortak oldunuz.
 
Mutlu yarınlar için emek veren gayret gösteren, ter döken bütün mücadele arkadaşlarıma teşekkür ediyor; bizlere olan bu inanç ve güveni unutmayarak çıktığımız emek mücadelesi yolunda yılmadan, yıkılmadan, eğilmeden ve eğrilmeden yürüyeceğimize söz veriyoruz.
 
Alın teriniz mücadelemizin alın yazısıdır!
 
Bizim ilkemiz, önce ülkemiz olup görevimiz Haktan ve Haklılıktan aldığımız güçle; Hakkı tutup kaldırmak, üstünlerin hukuku yerine hukukun üstünlüğünü savunmak, haksızlığa karşı dik durarak, kimsesizin kimsesi, çaresizin çaresi, mazlumun sesi olarak, “haksızlığın karşısında ELİF gibi dik, hakkın yanında VAV gibi mütevazıyız.” diyerek her daim davamızın, milletimizin ve kamu çalışanlarının emrinde olmaktır.
 
Kamuda kariyer ve liyakat gelene, mülakat kaldırılana kadar, işi ehline verecek bir sistem kuruluncaya kadar bu yapılarla mücadelemiz devam edecektir.
 
Bizim mücadelemiz kamuda sendikacılık yapmak yerine, kamusal hayatı işgal etmiş, tahakkümü ve esaret altına almış, kendini işveren gibi görüp bırakın kul hakkı yemeyi direkt kulları yiyen paralel çeteyledir. Bunlara ses çıkarmayan, yetkilerini bu mahfillere teslim eden ve bu mahfillerin temsilcisi gibi hareket eden aşil tendonu diye tarif ettikleri bürokratik kesimledir. 
 
Her bir işyerin de menfaati için mevzi almayan onurlu eğitim çalışanıyız.
Dün Anadolu'da ışığı yanan her ev bir kervansaraydı, bugün ise 81 ilde 118 Şubemiz ve 957 İlçe Temsilciliğimizle Türk Eğitim-Sen sizin evinizdir.
 
Kendi ülkesinde Kunta Kinte muamelesi yapılarak zulme uğrayan fakat menfaatleri ve korkuları için mevzi alanlara inat, milli değerleri ve ülkesi adına dik duruş sergileyen "Vatanın, Ha Ekmeğini Yemişim, Ha Uğruna Kurşun" diyebilmiş, diyebilen ve diyebilecek Türkiye Kamu-Sen’in cefakâr ve yiğit temsilcileri; Milli Şairimizin “Korkma” uyarısı ve "Arkadaş! Yurdumu Alçaklara Uğratma Sakın; Siper Et Gövdeni, Dursun Bu Hayâsızca Akın." emri üzerine 7 yaşında yağmurun altında soğukta titreyerek "Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun" diyerek yemin etmişlerdir.
 
Fıtrat değişir sanma! Bu kan yine o kandır... Bu kan tekrar yemin etmektedir. Kinimiz diri, nefsimiz iştahlı, hırsımız sabırsızdır. Ama hareketlerimiz; ne kinimizle, ne nefsimizle, nede hırsımızla olacaktır. Hareketimiz; sabırla ve azimle, düşünerek, düne takılıp kalmadan ama dünü de unutmadan, vicdanımızla, aklımızı kullanarak mantıkla olacaktır. Hedefimiz dünle hesaplaşmak değil hedefimiz yarındır. Çünkü Türk özlenendir.
Çünkü, geçmişi analiz etmeyenler geleceği öngöremezler, dünde takılıp kalanlar ve dünü yaşayanlar bugünü anlayamazlar.
 
Şeyh Edebali der ki; "Sabır, kara bir dikeni yutmak, diken içini parçalayıp geçerken de hiç ses çıkarmamaktır." Bilinmelidir ki; Hiçbir şey şu gerçeği değiştiremeyecek; bilgilerimiz geçmişe mahsus olsa da kararlarımız geleceğe yönelik olacaktır.
Şeytani değil rahmani düşünen diliniz ile kalbiniz aynı türküyü söylüyorsa, Allah’ta yardımcınız olur kulda yardımcınız olur ve başarıya ulaşırsınız.
 
 “Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın. Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın" dizelerindeki ilahi adalete sığındık. Dünden daha güçlüyüz, yürüdüğümüz yoldan ve yarından da eminiz.
Var olsun mücadelemiz, var olsun Türk Eğitim Sen, Ne Mutlu Türküm Diyene!
 
   
         Murat KÖSEOĞLU
Türk Eğitim-Sen Rize Şube Başkanı
 

Yorum yazabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi