çaytv habergenel logo yanı

Oryantiring Türkiye Şampiyonası Ayder Yaylasında Yapıldı

21 Mayıs 2019 Salı 07:15

oryantiring-turkiye-sampiyonasi-ayder-yaylasinda-yapildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2019 faaliyet programı çerçevesinde düzenlenen Okul Sporları Oryantiring Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde 19 ilden 170 sporcunun katılımı ile Rize Çamlıhemşin İlçesinde doğayla bir bütün olan Ayder Yaylasında gerçekleştirildi.

 Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2019 faaliyet programı çerçevesinde düzenlenen Okul Sporları Oryantiring Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde 19 ilden 170 sporcunun katılımı ile Rize Çamlıhemşin İlçesinde doğayla bir bütün olan Ayder Yaylasında gerçekleştirildi.

 
Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK, yaptığı açıklamada “ Oryantring harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor dalı, farklı arazi koşullarında yapılabilse de, genellikle ormanlık arazide yapılması tercih edilmekte bu bağlamda Oryantiring branşının ülkemizde yapabileceği en güzel mekânlardan biri olan Çamlıhemşin ilçemiz Ayder yaylamızda böyle bir şampiyonaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadık gördüğümüz kadarıyla son derece başarılı bir organizasyon oldu bundan sonra Ayder yaylamızda Oryantiring branşında daha büyük şampiyonlara ev sahipliği yapacağız. Şampiyonaya emeği geçenlere teşekkür ediyorum ” dedi. 

 
Türkiye şampiyonası sonrasında dereceye giren okullara ve sporculara kupa başarı belgeleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Cafer Küçükmustafa, Çamlıhemşin Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Engin Albardak, Oryantiring il temsilcisi Muzaffer Berat Güney tarafından verildi. 

 
Erkeklerde
1- Balıkesir ( Zağnospaşa Orta Okulu )
2- Burdur ( Ayşe Sak Orta Okulu )
3- Denizli ( Ticaret Odası Orta Okulu )
4- Bursa ( Özel Nilğfer Yönder Orta Okulu )
 
Kızlarda 
1- Balıkesir ( Zağnospaşa Orta Okulu )
2- Ordu ( Gazi Orta Okulu )
3- Burdur ( Ayşe Sak Orta Okulu )
4- Balıkesir ( Çiğdem Batubey Orta Okulu )
 
 
Bireysel olarak dereceye giren Erkek Sporcular
1- Hasan Emre SARP ( Balıkesir Zağnospaşa Orta Okulu )
2- Hüseyin ŞAHAN ( Balıkesir Zağnospaşa Orta Okulu )
3- Halil ÖZDEMİR ( Balıkesir Zağnospaşa Orta Okulu )
4- Bahattin Emre GÜLER ( Mersin Bil Koleji Orta Okulu )
 
 
Bireysel olarak dereceye giren Kızlarda Sporcular
1- Ayşen SACLI ( Bursa Osman Gazi Orta Okulu )
2- Eylül DALBOY ( Balıkesir Zağnospaşa Orta Okulu )
3- Başak YILMAZ ( Ordu Baş Öğretmen Orta Okulu )
4- Nilay SOLMAZ ( Ordu Gazi Orta Okulu )

































 

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi