çaytv habergenel logo yanı

Rize Belediyesinden Afrindeki Mehmetçiğe Çay

08 Şubat 2018 Perşembe 08:48

rize-belediyesinden-afrindeki-mehmetcige-cay
ATILGAN

Suriye'nin Afrin bölgesindeki PYD-YPG/PKK ve DEAŞ'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan güvenlik güçlerine bir destek de Rize Belediyesi'nden geldi.

 Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek ve harekatta görev yapan askerlerin içmeleri için Rize Belediyesi tarafından Rize Çayı gönderildi.

 
Rize Belediyesi öncülüğünde “Afrin’de Kahramanca çarpışan Mehmetçiğimizin içlerini ısıtacak çaylar ve kalbi Dua’lar” yazısıyla paketlenen çaylar yapılan basın açıklamasının ardından dualar eşliğinde yola çıktı.

 
Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap başta olmak üzere yardımcıları Saffet Kopuz ve Coşkun Yeğen, Meclis Başkan Vekili Sultan Yılmaz’ın katılımlarıyla gönderilen çaylar ilgili makamlar tarafından Mehmetçiğe ulaştırılacak.


 
Operasyona katılan askerlerimizin daima yanlarında olduğunu ve dualarını eksik etmediğini ifade eden Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap yapmış olduğu konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Silahlı kuvvetlerimizin Afrin’de yapmış olduğu terörle mücadele çerçevesinde bizim de desteğimiz olsun istedik. Askerlerimizin çaylarının bir kısmını Rize Belediyesi’nden göndermek istedik. Vermiş oldukları mücadelede destek ve dualarımızın onlarla birlikte olduğunu ifade ediyoruz. Allah onların yardımcıları olsun. Rize Belediyesi yönetimi ve çalışanları adına bütüm Mehmetçiklerimize sevgi ve selamlarımızı iletiyoruz” 

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi