çaytv habergenel logo yanı

RİZE FINDIKLIDAKİ ADAM KENDİNİ SAVUNDU

06 Nisan 2020 Pazartesi 11:51

rize-findiklidaki-adam-kendini-savundu

İstanbul'daki evinde karantinada olması gerekirken Rize’ye gelen Kazım Ersoy isimli şahıs oturduğu aile apartmanının karantinaya alınmasına sebep oldu.

 İstanbul'daki evinde karantinada olması gerekirken Rize’ye gelen Kazım Ersoy isimli şahıs oturduğu aile apartmanının karantinaya alınmasına sebep oldu. 

Rize’nin Fındıklı ilçesine gelen ve 15 gündür Fındıklı’da bulunan Ersoy geriye dönüş için kaymakamlığa izin başvurusunda bulundu. Bu esnada Ersoy’un İstanbul’da karantinada olması gerektiği anlaşılınca harekete geçilerek Fındıklı’da ikamet ettiği bina karantinaya alındı.
 
Babası Kazım Ersoy ile birlikte karantinada olan Mertcan Ersoy kendilerine babasının durumunun pozitif olduğunun söylenmediğini, bu yüzden rahatça dolaştıklarını dile getirerek “Annem çalıştığı mağazada düşerek hayatını kaybettiği için Rize’de bir mahkememiz vardı. Babam ağır sendrom geçirdiği için yüksek tansiyonla düşüp bayıldı.



Bu nedenle  hastanede müşahede altında kaldıktan sonra hiç bir şey yok diye bizi serbest bırakıyorlar. 4 gün sonra babam kontrol amaçlı yeniden hastaneye gitti. Hastanede 2 gün müşahede de tutulduktan sonra yeniden senin bir şeyin yok diye eve gönderiyorlar ve ‘Sen evde kal izole et kendini’ diyorlar.

Bizimde 31 Martta mahkememiz olacağı için buraya geldik ama burada da bütün mahkemeler iptal olmuş. Mahkeme iptal olduktan sonra uçak ve otobüsler iptal olduğu için burada kaldık. Bu olay 17 gün sonra benim kaymakamlığı arayıp izin belgesi istememle ortaya çıktı. 17 gündür zaten dışarıya çıkıp ta kimseyle temas ettiğimiz yok. Pozitif demeleri sisteme hasta olarak düştüğü için olmuş” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi