çaytv habergenel logo yanı

Rize Müftülüğünden Kan Bağışı Kampanyası

08 Ekim 2019 Salı 13:59

rize-muftulugunden-kan-bagisi-kampanyasi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle ilimizde gerçekleştirilen birçok etkinliğin yanında kan bağışı kampanyası da düzenlendi.

 Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle ilimizde gerçekleştirilen birçok etkinliğin yanında kan bağışı kampanyası da düzenlendi.

Rize Müftülüğü ve Türk Kızılay Rize Şubesi işbirliği ile düzenlenen kan bağışı kampanyası, 07-11 Ekim tarihleri arasında Memişağa Parkı Kızılay Kan Alma Birimi’nde gerçekleştirilecek.
 
Kampanya çerçevesinde bir açıklama yapan İl Müftü Vekili Naci Çakmakçı; “İslam’ın insan sağlığına önem veren bir din olduğunu belirterek, kan vermenin hem kişinin kendi sağlığına hem de diğer insanların sağlığına olumlu manada katkı sağlayacağını ifade etti. 
 
Kan bağışının insani olduğu kadar İslami bir görev olduğunu da belirten Çakmakçı, Kızılay’a kan bağışının her zaman devam ettiğini ancak bizler Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda ayrı bir program düzenleyerek “Yardımseven Olmak Kanımızda Var” sloganıyla bir kampanya başlattık.
Kampanyanın Memişağa Parkı Kızılay Kan Alma Birimi’nde 11 Ekim’e kadar devam edeceğini, ayrıca Cuma günü ise Sahil Camii önünde kan bağışı aracında bağış yapılabileceğini bildiren Çakmakçı, Rize’de yaşayan vatandaşlarımızı kan bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.


 
Rize’nin sosyal sorumluluk projelerine her zaman sahip çıktığını belirten Çakmakçı, halkımızın bu anlamlı kampanyaya da destek vereceğine inandığını belirterek kan verebilecek durumda olan herkesi kan bağışı yapmaya davet diyorum, dedi.
 

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi