çaytv habergenel logo yanı

Rize Vali Yardımcısı sigara denetiminde

10 Şubat 2017 Cuma 09:25

rize-vali-yardimcisi-sigara-denetiminde

Rize’de 9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü’nde, Rize Vali Yardımcısı Emre Nebioğlu, İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe ile umuma açık mekanlarda sigara denetimine çıktı.

 Rize Vali Yardımcısı Emre Nebioğlu bizzat sigara denetimi yaptı. 

Rize Vali Yardımcısı Emre Nebioğlu, 9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü’nde beraberinde İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Tepe, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet As ve sigara ile mücadele ekipleriyle birlikte Rize kent merkezinde umuma açık alanlarda tütün saha denetlemesi yaptı.
İncelemenin ardından bir açıklama yapan Vali Yardımcısı Emre Nebioğlu, denetimlerin amacının işletmelere ceza yazmak olmadığını belirterek “Amacımız kapalı alanlarda, özellikle kanunun yasak koyduğu alanlarda sigara içilmemesi sağlamak ve gençlerimizi sigaralı ortamlardan korumak. Gerçekleştirdiğimiz denetimlerle de konu hakkında işletme sahiplerinin dikkatlerini çekmeyi hedefliyoruz” dedi.
Çocuklarımıza daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre, bir gelecek bırakmak için bu konuda herkese görev düştüğünü ifade eden Vali Yardımcısı Nebioğlu “GeNçlerimizi tütün ürünlerinin zararlarından korumak adına, bu denetimlere sıklıkla devam edileceğiz ve 4207 sayılı Kanun hükümlerinin uygulanmasında idare olarak hiçbir taviz gösterilmeyecektir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • BOŞ İŞLER

    Misafir SIGARAYLA UĞRAŞACAĞINA NEBİOĞLU VALİBEY SURİYELİLERDEN KURTAR RİZEMİZİ BU DİLENİYORLAR YARIN ÇALICAKLAR ERTESİGÜNDE YA SOYACAKLAR YADA KENDİLERİNİ SATACAKLAR BU NU GÖRMÜYORMUSUNUZ..KİŞİYLE DEĞİL KİŞİLERİ HUZURUNU BOZANLARLA UĞRAŞSALAR SAYGILAR ALİ NEBİOĞLU 10 Şubat 2017 22:41

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi