çaytv habergenel logo yanı

RİZE'DE DOLANDIRICILIK ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ

12 Eylül 2018 Çarşamba 13:51

rizede-dolandiricilik-cetesi-cokertildi
ATILGAN

İl dışından gelerek organize bir şekilde vatandaşları telefon ile aramak suretiyle kendilerini Polis olarak tanıtan ve kurdukları senaryolarla birçok kişiyi dolandırmayı başaran ÇETE, son olarak N.K. isimli kurbanın banka hesaplarının FETÖ/PDY terör örgütünce ele geçirildiğini ve eve yapılacak olan operasyon esnasında evde bulunan altın ve paraları gelecek olan sivil polise teslim etmeleri gerektiği yalanıyla şahsa ait yaklaşık 8500 TL değerinde ziynet eşyası ile 550 TL nakit parayı alarak kayıplara karışmışlardı.

 İl dışından gelerek organize bir şekilde vatandaşları telefon ile aramak suretiyle kendilerini Polis olarak tanıtan ve kurdukları senaryolarla birçok kişiyi dolandırmayı başaran ÇETE, son olarak N.K. isimli kurbanın banka hesaplarının FETÖ/PDY terör örgütünce ele geçirildiğini ve eve yapılacak olan operasyon esnasında evde bulunan altın ve paraları gelecek olan sivil polise teslim etmeleri gerektiği yalanıyla şahsa ait yaklaşık 8500 TL değerinde ziynet eşyası ile 550 TL nakit parayı alarak kayıplara karışmışlardı. Asayiş Şube Müdürlüğünce yürütülen titiz çalışmalar neticesinde; Dolandırıcılık olayını gerçekleştirdikleri tespit edilen A.Ö. S.S. ve M.T. isimli şahıslar bir gün gibi kısa bir süre içerisinde yakalanarak gözaltına alınmış, müştekiye ait 1 adet altın kolye ve 1 çift altın küpe şüphelilerin üzerinden çıkmış, şahısların yapılan sorgulamasında geri kalan ziynet eşyalarının bozdurularak paraya çevrildiği ve paranın çeteye ait başka bir hesaba yatırıldığı tespit edilerek, bozdurulan altın takılara el konulmuş, banka hesabı da bloke edilerek dolandırıcılık şebekesinin amacına ulaşması engellendi.


 
Emniyet Müdürlüğünde yapılan işlemlerin ardından adli mercilere sevk edilen A.Ö. ve S.S. isimli şahıslar TUTUKLANARAK cezaevine gönderildi.

RİZE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ :
Kendisine bu şekilde Polis süsü vererek çok sayıda Rizeli Vatandaşımızı dolandıran ya da dolandırmayı planlayan oluşum ve çetelere yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.
Kendisini Polis, Asker, Savcı ya da herhangi başka bir kamu görevlisi sıfatıyla tanıtarak vatandaşlarımızı arayan ve kendilerinden para, altın vs. talep eden hiç kimseye itibar edilmemesini ve bu gibi bir durumla karşılaşılması halinde derhal “155 Polis İmdat” hattına haber verilmesini önemle rica ederiz.
 

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi