Rize'de Gelenekten Geleceğe Sporun Gücü projesi kapsamında Panel yapıldı

12 Kasım 2019 Salı 14:50

rizede-gelenekten-gelecege-sporun-gucu-projesi-kapsaminda-panel-yapildi
google haber detay altı

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Anadolu Yayıncılar Birliğinin desteği ile Gelenekten Geleceğe Sporun Gücü projesi kapsamında, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde Panel düzenlendi.

 İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Anadolu Yayıncılar Birliğinin desteği ile Gelenekten Geleceğe Sporun Gücü projesi kapsamında, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde Panel düzenlendi.

 
Panele Vali Kemal Çeber’in yanı sıra Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, Çaykur Rize Spor Yöneticileri, kurum müdürleri, akademisyenler, çeşitli branşlardan Amatör Kulüplerin sporcuları, antrenörler, ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 
Panelin açılışında konuşma yapan Vali Çeber sporun yaşam felsefesi haline getirilmesinin önemine değinerek, “Yabancı ülkelerde spor, çocuklara küçük yaşlardan itibaren benimsetilmekte ve okullarda ciddi bir program dahilinde çocukların gelişimine destek olarak kullanılmakta. Bizim çocuklarımız çoğu kez akademik bilgilerin yoğunluğu ile çevrelerinde bulunan doğal güzelliklerin tadını çıkaracak zaman bulamamakta.Rize’de yıllar önce başlatılan Yüzen Okullar Projesi Valilik olarak bizim de desteğimizle, bugün tüm Türkiye’de uygulamaya konulmuş, projeyle çocuklarımızın yüzme sporuyla tanışmaları fırsatı oluşturulmuştur.Okullarımızda yürüttüğümüz Sporla Büyüyorum Projesi de bu kapsamda hayata geçirilmiş bir projeydi ve bugünlerde alt yapısı oluşturulan Dijital Obeziteye Karşı Dijital Diyet Projesi de çocuklarımızın hayatlarını verimli biçimde yaşamalarının sağlıklı büyümelerinin önünü açacaktır. Bizler zaten gençlerin iyi ve sağlıklı yetişmesi için hizmet etmekteyiz. Bu projeyle birlikte onların dijital bağımlılıktan kurtulup hayatı layıkıyla yaşamalarını, geleneklerini ve kültürlerini hatırlamalarını sağlamış oluruz. Tüm bu projelerle geleceğimize hizmet eden herkese teşekkür ederim." dedi.

 
Moderatörlüğünü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi BESYO Müdürü Prof. Dr. Arslan Kalkavan’ın yürüttüğü panele; Konuşmacı olarak, Çaykur Rize Spor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Teknik Direktör Yılmaz Vural, İMEF Başkanı Dr. Süleyman Basa katılarak, sosyal medya bağımlılığı ile mücadelede sporun gücü ve cezbedici yönleri farklı şekilde ele alınmıştır.

 
Düzenlenen Panel konuşmacıların izleyicilerin kendilerine yöneltmiş oldukları soruları cevaplaması ile sona erdi.YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi