çaytv habergenel logo yanı

Rize'de Koronavirüs Tedavisi Gören 57 Kişi Taburcu Edildi

07 Nisan 2020 Salı 09:59

rizede-koronavirus-tedavisi-goren-57-kisi-taburcu-edildi

Rize’de 3’ü ölümle sonuçlanan 119 kişinin yeni tip koronavirüs salgınına yakalandığı ve hastanelerde tedavi görenlerden 57’sinin taburcu olduğu öğrenildi.

 Rize’de bugüne kadar 1500’e yakın kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldı, 119 kişide Kovid-19 virüsü görüldü. Kentteki hastanelerde tedavi gören 119 hastadan 3’ü hayatını kaybetti, aralarında sağlık personellerinin de yer aldığı 57 kişi taburcu oldu. 59 hastanın ise tedavileri devam ediyor.

 
HIZLI TEST KİTLERİ DE RİZE’YE GELDİ
 
Sağlık Bakanlığının ülke genelinde 44 ilde 73 merkezin "Kovid-19 Tanı Laboratuvarı" olarak yetkilendirdiği merkezlerden biri olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Mikrobiloyoli Ana Bilim Dalı Laboratuvarlarında yapılan molekül test sayılarında artışlar sağlanırken günlük yaklaşık 200 kişiye moleküler test yapıldığı bilgisine ulaşıldı.
 
Ayrıca, bakanlığın belirlediği algoritma ve kriterler dahilinde yapılacak testler için hızlı tanı test kitlerinin Rize’ye geldiği ve günlük yapılacak test sayısının daha üst seviyelere çıkarılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi