Rize'nin İyidere ilçesinde şiddetli yağmurdan dolayı 20 iş yerini su bastı

19 Haziran 2020 Cuma 11:28

rizenin-iyidere-ilcesinde-siddetli-yagmurdan-dolayi-20-is-yerini-su-basti
google haber detay altı

Rize'nin İyidere ilçesinde şiddetli yağmurdan dolayı 20 iş yerini su bastı. Doğu Karadeniz Bölgesi'ni etkisi altına alan şiddetli yağış Rize’de de etkisini gösterdi. Rize’nin İyidere ilçesinde sabahın erken saatlerinde başlayan şiddetli yağmurdan dolayı mazgalların tıkanması sonucu 20 iş yerini su bastı. Yağmurdan dolayı balçığa bulanan ilçe merkezinde çevre belediyelerden de gelen iş makineleriyle temizleme çalışmaları başlatıldı.

     
      Rize'nin İyidere ilçesinde şiddetli yağmurdan dolayı 20 iş yerini su bastı.

Doğu Karadeniz Bölgesi'ni etkisi altına alan şiddetli yağış Rize’de de etkisini gösterdi. Rize’nin İyidere ilçesinde sabahın erken saatlerinde başlayan şiddetli yağmurdan dolayı mazgalların tıkanması sonucu 20 iş yerini su bastı. Yağmurdan dolayı balçığa bulanan ilçe merkezinde çevre belediyelerden de gelen iş makineleriyle temizleme çalışmaları başlatıldı.
 
Doğru yatırım ve alt yapı projeleri ile Rize’nin kaderi haline gelen su baskınlarının çözüme kavuşacağını dile getiren İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete “Sabah 7 itibariyle temizleme çalışmalarına başladık. Allah’a şükür can kaybımız yok. İlçe merkezinde esnaflarımızın yaşadıkları su taşkınları var. Onların da şimdi temizleme işlemlerine başladık.

İnşallah hep beraber kısa sürede bunları da atlatmış olacağız. Rizemizin kaderi bu ama doğru yatırımlarla, doğru alt yapı ve kanalizasyonlarla bunu aşmamız lazım. İnşallah bu son olur, bundan sonra da böyle bir felaket yaşanmaz” ifadelerini kullandı.Yorum yazabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi