çaytv habergenel logo yanı

Sağlık Bakanlığınca hasta ziyaretlerine sınırlama ve yasaklama getirildi

14 Mart 2020 Cumartesi 08:32

saglik-bakanliginca-hasta-ziyaretlerine-sinirlama-ve-yasaklama-getirildi

Sağlık Bakanlığımız bünyesinde erken dönemde oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda alınan sıkı tedbirlerle hastalığın ülkemize gelişi önemli ölçüde engellenebilmiştir.

 Sağlık Bakanlığımız bünyesinde erken dönemde oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda alınan sıkı tedbirlerle hastalığın ülkemize gelişi önemli ölçüde engellenebilmiştir.

Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ilimizde hizmet veren tüm sağlık kurumlarımızda alınan sıkı tedbirlere ek olarak temasın azaltılmasına yönelik vatandaşlarımızın hastanelerde yaptıkları hasta ziyaretlerine sınırlama ve yasaklamalar getirildi.
 
Bu kapsamda Mart-Nisan ayı boyunca mesai saatleri içinde servislerde yatan hastaların ziyaretlerinin yapılmaması,  mesai saatleri dışında Başhekimlikçe belirlenmiş zaman dilimleri içerisinde sadece hastanede yatan kişinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tek kişinin ziyareti gerçekleştirmesi,  yoğun bakım ve palyatif bakım servislerinde yatan hasta ziyaretlerinin Bakanlığımızın ikinci bir talimatına kadar yapılmaması gerektiği konusunda müdürlüğümüz talimatlandırılmıştır.
 
Bu önemli süreçte kıymetli hasta yakınlarımızdan koyulan kurallara uyulması hususunda anlayışlı ve sabırlı olmalarını özellikle istirham ediyoruz. Şu da bilinmelidir ki ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de süreç titizlikle takip edilmekte ve gerekli tüm önlemler alınmış ve alınmaya da devam etmektedir.
 
Yine olası durumlarda vatandaşlarımızın izole bir şekilde kontrol altına alınmış olması halkımızda asla gereksiz  paniğe sebep olmamalıdır. Bu durumun numune sonuçları netleşinceye kadar tedbir amaçlı yapılan bir uygulama olduğu bilinmelidir.
 
Bu husus söz konusu vatandaşlarımızı inciltmemek ve mahremiyetlerine saygı duymak adına da son derece önemlidir.
 
Yine bu süreçte sosyal medya ortamında özellikle ilimiz ile ilgili ortaya atılan tamamen gerçek dışı, uydurma vb. paylaşımlara ve iddialara asla itibar edilmemelidir.
 
Tüm halkımıza saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi