çaytv habergenel logo yanı

Sağlıklı Yaşam Aracı Yollarda

14 Şubat 2018 Çarşamba 14:39

saglikli-yasam-araci-yollarda
ATILGAN

Rize’de “Sağlık Yaşam Aracı” faaliyetlerine devam ediyor.

 Rize'de "Sağlık Yaşam Aracı" faaliyetlerine devam ediyor.

 
Sağlık Bakanlığı tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilen 3 adet "Sağlıklı Yaşam Aracı" mobil sağlık etkinlikleri devam ediyor.
 
Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen"Sağlıklı Yaşam Aracı" projesi halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinin sağlanması, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi, bireylerin daha fazla bilgi edinmesi amacıyla il genelinde yapılan çalışmalar ile yürütülüyor.

 
Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, sağlıklı yaşamın önemine dikkati çekerek, "Toplumun ve bireyin sağlığı ile ilgili bilgi, farkındalık ve kontrol yeteneklerini artırmak, sağlığı doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen faktörlerin iyileştirilmesine yönelik davranış değişikliği oluşturmak, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesini sağlamak, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesini sağlamak, halkımıza sağlık okur-yazarlığı kazandırmak ve Sağlık Bakanlığının çalışma ve kampanyalarından, toplumun ve bireyin daha çok bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla tüm ilçelerimizde program dahilinde hizmet vermektedir" dedi.
 
Doktor Tepe, "Bu kapsamda ayrıca Obezite, Kanser, Sağlıklı Beslenme, Hipertansiyon, Diyabet ve Fiziksel Aktivite konularında eğitim broşürleri dağıtılarak halkımıza bilgilendirmeler yapılmakta olup, tansiyon ve kan şekeri ölçümleri ile GGK(Gaitada gizli kan) kiti dağıtımı yapılarak kanser taramaları yürütülmeye devam ediyor" diye konuştu.
 
2018 yılı Ocak ve Şubat aylarında da Rize ili ve ilçelerinde şehir merkezleri, toplu alanlar ve okullarda Sağlıklı Beslenme, Obezite, Diyabet, Fiziksel Aktivite, Kanser, Verem ile Savaş, Hijyen konularında etkinlikler gerçekleştirildi. 

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi