çaytv habergenel logo yanı

Türk Eğitim-Sen Rize Şube Yönetim Kurulu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak 2019 Perşembe 14:16

turk-egitim-sen-rize-sube-yonetim-kurulu-10--ocak-calisan-gazeteciler-gununu-kutladi
ATILGAN

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Türk Eğitim-Sen Rize Şube Yönetim Kurulu, Rize’deki basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutladı. Basın mensuplarını tek tek ziyaret eden Yönetim Kurulu tarafından basın emekçilerine bu zor görevlerinden dolayı birer teşekkür belgesi verildi. Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan şube başkanı Murat Köseoğlu, basın emekçilerinin zor şartlarda çok büyük bir hizmet verdiklerini söyledi.

 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Türk Eğitim-Sen Rize Şube Yönetim Kurulu, Rize’deki basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutladı.  Basın mensuplarını tek tek ziyaret eden Yönetim Kurulu tarafından basın emekçilerine bu zor görevlerinden dolayı birer teşekkür belgesi verildi. Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan şube başkanı Murat Köseoğlu, basın emekçilerinin zor şartlarda çok büyük bir hizmet verdiklerini söyledi.

Köseoğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Rize’de bütün basın mensuplarının ayağına giderek bu özel günlerini kutlamak istedik. Ancak bir güne sığdırmamız biraz zor oldu. Bu vesileyle ulaşamadığımız gazeteci arkadaşlarımızı da en kısa zamanda ziyaret edeceğiz.
Özellikle yerelde toplumun sorunlarını gündeme taşıyan, sivil toplum örgütlerinin destekçisi olan, ekonomik ve kültürel olarak yörenin kalkınmasına katkı sağlayan basın mensubu arkadaşlarımız çok kutsal bir görevi yerine getirmektedir. Demokratik, gelişmiş toplumlarda halkın haber alma hakkı en temel haklardandır. 
 
Basın, demokrasilerin sağlıklı işlemesinin vazgeçilmez koşulu, demokrasinin de bekçisidir. Basının görevi, halkı bilgilendirmek, siyasetin, diğer kurum ve kuruluşların yanlışlarını kamuoyunun dikkatine sunmaktır. Böylelikle halkın karar alma sürecine katımlına da katkı sağlamış olmaktadır.  
Bu açıdan baktığımızda, yerelde basınımız bu görevi layıkıyla yerine getirmektedir. Ekonomik ve zaman zaman da siyasi baskı altında çalışan basın mensuplarımızı cani gönülden kutluyorum.” dedi.
 

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi