çaytv habergenel logo yanı

VALİ BEKTAŞ KOLTUĞUNU DEVRETTİ

21 Nisan 2017 Cuma 14:10

vali-bektas-koltugunu-devretti
ATILGAN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında TOBB İlkokulu öğrencileri, Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Kalender ve öğretmenleri ile birlikte Vali Erdoğan Bektaş’ı Makamında ziyaret etti.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında TOBB İlkokulu 3A sınıfı öğrencileri Salih Tuna Demircan ve Ecrin Demirci, Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Kalender, Okul Müdürü Bektaş Bekir Bulut ve sınıf öğretmenleri Fatma Canbuz ile birlikte Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ı Makamında ziyaret ettiler.

Öğrencilerle makamında bir süre sohbet eden Vali Bektaş, öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı ve koltuğunu Salih Tuna Demircan’a devretti.  
Koltuğunu, Demircan’a devreden Vali Bektaş “Vali Makamında oturuyorsun. Şimdi bir takım yetkilere sahipsin. Rize’de neler yapmak istersin?” sorusunu yöneltirken, öğrenci Demircan; “Öncelikle tüm öğrencilerin bayramını kutlamak istiyorum. Okullarımızın çevrelerinde sürücülerin trafikte daha dikkatli olması için uyarıcı levhaların sayısını arttırmak isterim. Çocukların daha iyi bir eğitim almaları ve geleceğe umutla bakabilmeleri için dünyanın hiçbir köşesinde savaş olmasın isterim. Bu bayramı bize armağan eden Atatürk’ün de dediği gibi ‘Yurtta barış, dünyada barış’ olsun isterim” şeklinde konuştu. 
Ziyaretten duyduğum memnuniyeti ifade eden ve öğrencilere daha çok kitap okumaları yönünde tavsiyelerde bulunan Vali Bektaş, “Hayatınızda sizlere yeni ufuklar açılması, yeni kazanımlara sahip olmanız için mutlaka kitap okuyun, daha çok kitap okuyun. Ne kadar okuduğunuzdan çok devamlı okumanız önemli. Gelecekte bu koltuklara sizler oturacaksınız. Bunun için biz, sizlerin daha iyi şartlarda eğitim almanızı, donanımlı ve yetenekli birer birey olarak yetişmenizi sağlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz” dedi.
Ziyaretin son bölümünde çocuklara çeşitli hediyeler veren Vali Bektaş, ileride başarılı birer öğrenci, birer birey olmaları yönünde temennilerde bulundu.  

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi