VALİ ÇEBER’İN BABASI DUA VE GÖZYAŞLARIYLA DEFNEDİLDİ

10 Ocak 2020 Cuma 12:28

vali-ceberin-babasi-dua-ve-gozyaslariyla-defnedildi

Tedavi gördüğü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde vefat eden, Rize Valisi Kemal ÇEBER’in babası hacı Bekir Çeber (73) memleketi Tokat’ın Turhal İlçesinde dua ve gözyaşlarıyla toprağa verildi.

 Solunum yetmezliği nedeniyle bir süredir hasta olan ve oğlu Rize Valisi Kemal Çeber’in isteği üzere 15 gündür tedavisi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam ederken çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybeden, hacı Bekir Çeber’in cenazesi Rize’den de gelen oldukça kalabalık bir cemaat topluluğunun katılımıyla, Turhal İlçesi Asri Cami'de ikindi namazının akabinde kılınan cenaze namazının ardından dua ve gözyaşlarıyla aynı yerdeki aile kabristanlığında toprağa verildi. 

Babasının anı vefatıyla hüzne boğulan, Rize Valisi Kemal Çeber’in Rize’den memleketi Tokat’ın Turhal İlçesine getirilene cenazesine yakınlarıyla birlikte, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Tokat Valisi Ozan Balcı, Samsun Valisi Osman Kaymak, Amasya Valisi Osman Varol, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ahmet Minder, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Adalet Bakanlığı Personel Eğitim Başkanı Necati Kurçenli, Rize Vali Yardımcıları, Rize Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Turhal Kaymakamı Ali Gökay, Rize Baro Başkanı Ümit Peçe, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Tokat Müftüsü Ömer Faruk Bilgili,  Rize Müftü vekili Naci Çakmakçı, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ruhi Ersoy, Ç.Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Rize Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, İş Adamı Kaya Yıldırım, MÜSİAD Rize Şube Başkanı Recep Taylan, Sanayici Ali Erdinç Kavalcı, Rize Yusuf Karalı İhtisas Merkezi Müdürü Seyit Badir,  Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer, İrşad Vakfı Müdürü Kadir Kara, Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ile çok sayıda siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarını temsilcileri, Rize Valilik personeli ile Tokat, Turhal, Rize ve ilçelerinden gelen çeşitli kurum ve kuruluşların yöneticileri, esnaflar, muhtaralar ve vatandaşlar katıldı. Rize Valisi Çeber’in rahmetli babasının cenaze namazını, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman kıldırdı. 

HABER: BAYRAMALİ KAVALCI 
 

Yorum yazabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi