çaytv habergenel logo yanı

ZMO RİZE ŞUBESİ BAŞKAN ADAYI BÜLBÜL'DEN NET TAVIR

31 Ağustos 2017 Perşembe 09:54

zmo-rize-subesi-baskan-adayi-bulbulden-net-tavir
ATILGAN

ZMO RİZE ŞUBESİ BAŞKAN ADAYI BÜLBÜL'den net tavır;Meslek Odası üyelerini icraya vermemeli.

 ZMO RİZE ŞUBESİ BAŞKAN ADAYI BÜLBÜL'den net tavır;Meslek Odası üyelerini icraya vermemeli.

              Meslek odamız olan Ziraat Mühendisleri odası aidat borcu olan üye meslektaşlarımızı icraya vermeye devam ediyor.Konuyu üzülerek takip etmekteyiz. Mezuniyetinden hemen sonra ya da meslek hayatına atılır atılmaz büyük bir heyecanla bağlı bulunduğu meslek odasına kayıt yaptıran meslektaşlarımıza yapılan bu uygulamayı doğru bulmadığımı ifade etmek istiyorum.
Bir meslek odasına üye olan kişinin borcundan daha çok neden ödeme yapmadığı ve yıllarca ödeme yapmayan kişinin üyeliğinin neden dondurulmadığı ya da düşürülmediği sorgulanmalıdır. Ölmüş, tayin olup gitmiş, halen daha işsiz, telefon numarası veya adresi değişmiş olan üyesini tespit edip yaşayan üyesine bir şekilde ulaşmaya çalışmak işsiz olan üyesini idare etmek, ölenleri veya ulaşılamayanları üyelikten çıkarmak daha doğru bir hamle değil midir. Ödeme yapmayan üyeleri her yıl borçlandırmak çokta akla yatan bir yöntem olmasa gerek.


 
Üzülerek takip ettiğimiz bu konuda bazı üyelerimiz kendilerine tebligat ulaşmadan, icra takibi evraklarının ulaştığını hatta e-devletten tesadüfen icraya verildiklerini öğrendiklerini ifade etmektedirler. Takibe düşen üyemize borçları yetmiyormuş gibi birde avukatlık ücretleri ve bazı giderler eklenerek borç yükleri arttırılmaktadır.Ortaya aidat borcundan daha fazla başka giderler ödendiği gerçeği çıkmaktadır. Konu ile ilgili olarak çalışma yapması gerekenler maalesef sessizliğini korumaktadırlar. İcraya verilecek kişilerin kimler olduğu bilinmesine rağmen nasıl ulaşır ve toplu olan bu ödemelerde nasıl kolaylıklar sağlarız gibi bir çalışmanın olmadığını üzülerek takip ediyorum. Değerli meslektaşlarım bildiğiniz gibi önümüzdeki oda seçimlerinde bende yarışın içerisinde olacağımı Haziran ayında bir  basın bildirisiyle ilan etmiştim.  Meslektaşlarının sorunları ile yakından ilgilenen "bilim ve proje kurulu" olacak yeni bir yönetim için sizlerin desteğine ihtiyacım var. Özellikle icraya verilen meslektaşlarımın kızıp ta üyeliklerinin iptal etmemelerini rica ediyorum. Bu bozuk düzeni demokratik yollarla ortadan kaldırabilmek için seçimlerde oylarınıza talibim. Elele vererek sizleri daha iyi temsil edecek bir yönetim kurulu için desteğinize ihtiyacım var.


 
Meslek Odası; üyelerini  icraya veren değil, üyelerinin ( sendika, siyası görüş, komu yada özel sektör ayrımı yapmadan ) dertlerine çare olmalıdır. İşsiz meslektaşlarına iş bulamayanların, işsiz meslektaşının cebindeki harçlığa üye aidatı adı altında göz dikmesi etik bir davranış değildir.Demokratik yollarla bu yanlışlıklara dur deme vakti gelmiştir.
 Bu vesile ile Kurban Bayramınızı kutlar, Ülkemize hayırlı olmasını Cenabı Allah’ tan (c.c) niyaz ederim. 
 
Ziraat MÜHENDİSİ ve MHP Rize İl Bşk.Yrd.
ŞENER BÜLBÜL

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Ele geçirme

    Misafir Orasını da mı Trabzonlular ele geçirecek,pes ya! 03 Eylül 2017 19:21

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi