pandemi-nedir- pirasanin-faydalari-nelerdir--neye-iyi-gelir likapanin-oyle-faydalari-ortaya-ciktiki sifali-bitkiler-in-isimleri-ve-faydalari ari-sutunun-grami-10-liradan-satiliyor ari-poleninin-faydalari obetize-orani-yuzde-45e-dayandi vedat-milor-pizzaya-olan-ilgiyi-elestirdi

Corona virüsü salgının, Pandemi ilanı sonrası bu kelimenin ne anlama geldiği merak edilmeye başlandı. Bir hastalığın çok sayıda insanın ölümüne yol açması pandemi olarak

Pırasaların tatlı bir tadı vardır ve çiğ veya pişmiş olarak yenebilir. Bir bardak pırasa, sodyum bakımından düşüktür ve neredeyse hiç doymuş yağ veya kolesterol içermez. Pırasa,

Bölgemizdede doğal yollardan yetişen ve şimdilerde bazı kişilerin yetiştirmeye çalıştığı Likapa yani Yaban mersini faydaları yazmakla bitmez..

BU DEFA SİZLERE ŞİFALI BİTKİLERİ ARAŞTIRDIK

Yılda 1 ile 2 kilo arasında üretilen arı sütünün gramı 10 lira, kilosu ise 10 bin liradan alıcı buluyor.

Arı poleni insanların beslenmek için ihtiyaç duydukları hemen hemen bütün besin kaynaklarını bünyesinde barındırır ve insan vücuduna birçok faydası vardır.

Obezite oluşturması nedeniyle hem şeker pancarının hem de nişasta bazlı şekerlerin aynı derecede dikkate alınması gerekiyor. Uzmanlar ise obezite hastalarının tanımlanan kategorilere

Ülkemizde; etli ekmek, lahmacun ve pide gibi yiyecekler varken neden pizzanın bu kadar sevildiği anlaşılamıyor.

pandemi-nedir-

Pandemi nedir?

Corona virüsü salgının, Pandemi ilanı sonrası bu kelimenin ne anlama geldiği merak edilmeye başlandı. Bir hastalığın çok sayıda insanın ölümüne yol açması pandemi olarak nitelendirilemez, aynı zamanda bulaşıcı olması gereklidir. Peki pandemi kısaca nedir? Pandemik hastalık ne demek?

17 Mart 2020 Salı 13:19
pirasanin-faydalari-nelerdir--neye-iyi-gelir

Pırasanın Faydaları Nelerdir , Neye İyi Gelir?

Pırasaların tatlı bir tadı vardır ve çiğ veya pişmiş olarak yenebilir. Bir bardak pırasa, sodyum bakımından düşüktür ve neredeyse hiç doymuş yağ veya kolesterol içermez. Pırasa, iyi bir diyet lifi, B6 vitamini, demir ve magnezyum kaynağıdır. Ayrıca A, C ve K vitaminlerinin yanı sıra çok iyi bir folat kaynağıdır. Şimdi, pırasanın sağlık için yararlarından bazılarına bir göz atalım... Pırasanın faydaları nelerdir?

12 Ekim 2019 Cumartesi 08:14
likapanin-oyle-faydalari-ortaya-ciktiki

LİKAPANIN ÖYLE FAYDALARI ORTAYA ÇIKTIKİ

Bölgemizdede doğal yollardan yetişen ve şimdilerde bazı kişilerin yetiştirmeye çalıştığı Likapa yani Yaban mersini faydaları yazmakla bitmez..

17 Ağustos 2019 Cumartesi 10:50
sifali-bitkiler-in-isimleri-ve-faydalari

ŞİFALI BİTKİLER 'İN İSİMLERİ VE FAYDALARI

BU DEFA SİZLERE ŞİFALI BİTKİLERİ ARAŞTIRDIK

08 Ağustos 2019 Perşembe 14:41
ari-sutunun-grami-10-liradan-satiliyor

Arı sütünün gramı 10 liradan satılıyor

Yılda 1 ile 2 kilo arasında üretilen arı sütünün gramı 10 lira, kilosu ise 10 bin liradan alıcı buluyor.

07 Temmuz 2018 Cumartesi 13:47
ari-poleninin-faydalari

Arı poleninin faydaları

Arı poleni insanların beslenmek için ihtiyaç duydukları hemen hemen bütün besin kaynaklarını bünyesinde barındırır ve insan vücuduna birçok faydası vardır.

03 Temmuz 2018 Salı 12:27
obetize-orani-yuzde-45e-dayandi

Obetize oranı yüzde 45'e dayandı

Obezite oluşturması nedeniyle hem şeker pancarının hem de nişasta bazlı şekerlerin aynı derecede dikkate alınması gerekiyor. Uzmanlar ise obezite hastalarının tanımlanan kategorilere göre şeker tüketimini kuruyemiş ile sağlayabileceği görüşünde birleşiyor. Nişasta bazlı şekerin leptin denilen doyma hormonunun salgılanmasını geciktirdiğini belirten uzmanlar, bu nedenle de obezite oranında artış yaşandığına dikkat çekiyor. VÜCUTTAKİ YAĞ ORANI ARTIYOR Nişasta bazlı şekerin kolay taşınması ve düşük maliyetinin olduğunu söyleyen uzmanlar, buna bağlı olarak nişasta bazlı şekerin tüketiminde artış olduğunu söylüyor. Nişasta bazlı şekerin 1970’li yıllardan beri dünyada üretilen bir gıda ve gıda bileşeni olarak kullanıldığını aktaran uzmanlar, 1980 ve 1990’lı yıllarda bu bileşenin üretiminde ciddi bir artış meydana geldiğini, bunun en önemli nedeninin ise ucuz maliyete bağlı olduğunu kaydediyor. Şeker pancarından üretilen şeker ile nişasta bazlı şekerler karbonhidrat kaynağı olarak aynı kategoride değerlendiriliyor. Nişasta bazlı şekerin kullanımı ile birlikte vücuttaki yağ oranı artarken, iki şeker arasındaki farklar ortaya çıkmış oluyor. ÇAY YERİNE KURU MEYVE Çay tüketimine bağlı şeker kullanımının sağlık açısından ciddi sorunlara da neden olduğu da verilen bilgiler arasında. Konuyla ilgili uzmanlar şekerli çay içilmemesini, bunun yerine lif açısından oldukça zengin olan kuru meyve tüketilmesini öneriyor.

28 Mart 2018 Çarşamba 14:40
vedat-milor-pizzaya-olan-ilgiyi-elestirdi

Vedat Milor pizzaya olan ilgiyi eleştirdi

Ülkemizde; etli ekmek, lahmacun ve pide gibi yiyecekler varken neden pizzanın bu kadar sevildiği anlaşılamıyor.

28 Ekim 2017 Cumartesi 08:58
fast-food-zincirinde-skandal-cocugunuza-yedirirken-bir-daha-dusunun

FAST FOOD ZİNCİRİNDE SKANDAL! ÇOCUĞUNUZA YEDİRİRKEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN

Ünlü fast food zincirinin Güney Kore şubesi 'hamburger hastalığı' skandalıyla çalkalandı...

20 Ekim 2017 Cuma 07:15
son-yillarin-en-gozde-hastaligi-deprosyonla-mucale-icin-pilates-

SON YILLARIN EN GÖZDE HASTALIĞI DEPROSYONLA MÜCALE İÇİN PİLATES

SON YILLARIN EN GÖZDE HASTALIĞI DEPROSYONLA MÜCALE İÇİN PİLATES

12 Ekim 2017 Perşembe 14:10
turkiye-antibiyotik-kullaniminda-dunya-birincisi

Türkiye antibiyotik kullanımında dünya birincisi

Ajans Press'in araştırmasına göre, Türkiye yüzde 42,2’lik oranla antibiyotik kullanan ülkeler arasında dünyada ilk sırada yer alıyor.

14 Ağustos 2017 Pazartesi 10:30
hizli-beta-testini-yaptirmayana-antibiyotik-verilmeyecek

Hızlı beta testini yaptırmayana antibiyotik verilmeyecek

Sağlık Bakanı Akdağ: Beta mikrobunun 5 dakika içerisinde tespit edilebileceği hızlı beta testi temin ettik. Bu test sonucunda beta çıkarsa antibiyotik kullanmak lazım, değilse o zaman antibiyotik kullanmaya gerek yok.

23 Ocak 2017 Pazartesi 15:54
uzmanlar-uyardi-paketlenmis-yesilliklerde-salmonella-riski-var

Uzmanlar uyardı: Paketlenmiş yeşilliklerde salmonella riski var

İngiliz bilim adamları, paketlenmiş olarak satılan yeşilliklerde salmonella benzeri bakterilerin üreme riskinin 2 bin 400 kat arttığını belirledi. Salmonella bakterileri, vücutta enfeksiyona yol açarak zehirlenmeye neden oluyor.

19 Kasım 2016 Cumartesi 13:05
aktarlarda-soke-eden-yasak-38-urunun-satisi-yasaklandi

Aktarlarda şoke eden yasak; 38 ürünün satışı yasaklandı!

Sağlık Bakanlığı, bilinçsiz kullanımı şifa vermek yerine damar tıkanıklığına, zehirlenmeye, hatta ölüme bile neden olan 38 ürünün satışına yasak getirdi.

20 Eylül 2016 Salı 11:23
ailesinin-aracta-unuttugu-cocuk-oldu

Ailesinin araçta unuttuğu çocuk öldü

ABD'nin Houston şehrinde ailesinin aracın içerisinde unuttuğu üç yaşındaki çocuk ölü olarak bulundu.

18 Haziran 2016 Cumartesi 13:18
bakanlik-acikladi-57-urunde-yok-yok

Bakanlık açıkladı! 57 üründe yok yok

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, vatandaşı kandıran gıda firmalarını tek tek tespit etti...

01 Ocak 2016 Cuma 15:12
bu-bitkiden-uzak-durun

Bu bitkiden uzak durun

Bitkinin 2 gramı alerjik reaksiyonlara bağlı ani nefes durması nedeniyle öldürücü etkiye sahip.

30 Eylül 2015 Çarşamba 10:39
mutlaka-yemeniz-gereken-sebzeler

Mutlaka yemeniz gereken sebzeler!

Emre Uzun brokolinin yüksek düzeyde başta A ve C vitamini olmak üzere yüksek düzeylerde vitamin, lif, potasyum ve kalsiyum içerir, yapısındaki sülforafenfitokimyasalları ile yüksek kan şekerinin damar çeperleri ve doku hasarına yönelik yarattığı hasarları azaltabileceğinin altını çiziyor. Buna ek olarak diyabetin verdiği zararı azaltmada oldukça etkilidir. Göz sağlığı için gerekli olan lutein ve zeaxantin yönünden zengindir. Brokolinin maküler dejenerasyon, katarakt gibi göz hastalıklarında olumlu etkisinin olabileceğine dair araştırmalar bulunmaktadır. Bu içeriği ile diyabetin ilerleyen safhalarında göze verdiği zararı azaltmada oldukça yararlı olacaktır. Brokoliden en iyi faydayı almak istiyorsanız buharda hafif pişiriniz. bu sebzeden maximum fayda sağlamak için çiğ olarak tercih edilebilir.

30 Mayıs 2015 Cumartesi 18:09
meyveli-soda-yasaklaniyor

Meyveli soda yasaklanıyor

C vitaminli meyveli gazoz ve meyve aromalı sodaların ısıya maruz kaldıklarında kanserojen madde ürettikleri ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili inceleme başlattı. Piyasadaki ürünlerin toplatılacağı, ölçümlerinin ardından yasaklanmasının gündeme geleceği belirtildi

26 Mayıs 2015 Salı 08:05
bel-agrisini-ciddiye-alin-

Bel Ağrısını Ciddiye Alın !

Ağır kaldırma, kas zedelenmeleri, eklemlere zarar verebilecek hareketler gibi birçok etken ile neredeyse herkes zaman zaman bel ağrısı çekiyor. Her bel ağrısının fıtık olmayacağını belirten Anadolu Sağlık Merkezi Nöroşirurji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Hilmi Kaya, bel ağrılarının araştırılması gerektiğine dikkat çekti.

18 Nisan 2015 Cumartesi 11:05

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi