çaytv habergenel logo yanı

Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

30 Aralık 2017 Cumartesi 13:36

buyuk-erkekler-grekoromen-gures-turkiye-sampiyonasi-sona-erdi
ATILGAN

Rize Yeni şehir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası bugün sona erdi.

 Şampiyonanın 4. gününde 63 kiloda Abdurrahman Altan, 77 kiloda Serkan Akkoyun, 97 kiloda Cenk İldem final müsabakalarında rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Milli sporcu Rıza Kayaalp ise 130 kilo final müsabakasında mücadele ettiği Ramazan Sarı'yı 8-0 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. 

Kulüpler bazında ise 205 puanla İstanbul Büyükşehir Belediyesi birinci olurken Ankara ASKİ 170puanla 2. Oldu. 98 Puanla Rize Çaykur Spor üçüncü sırada yer aldı. 81 puan toplayan Kayseri Şekerspor ise şampiyonayı 4. Sırada tamamladı.
 
Son gün maçlarının ardından kilolarında Türkiye şampiyonu olan sporcular şunlar;
 
55 Kilo (KSE) Ekrem Öztürk
 
60 Kilo (İBB) Ahmet Uygar
 
63 Kilo (İBB) Abdurrahman Altan
 
67 Kilo (ASK) Enes Başar
 
72 Kilo(İBB) Cengiz Arslan
 
77 Kilo (İBB) Serkan Akkoyun
 
82 Kilo(ASK) Emrah Kuş
 
87 Kilo (RCA) Salih Aydın
 
97 Kilo (İBB) Cenk İldem
 
130 Kilo (ASK) Rıza Kayaalp
Diğer yandan milli hakemlerimizden Sadettin Yücel jübile yaptı. 130kilo finalini yöneten Sadettin Yücel daha sonra bantlarını ve düdüğünü kendisi gibi hakem olan oğlu Mehmet Gürhan Yücel’e devretti. Federasyon Başkanı Musa Aydın’da bu zamana kadarki emeklerinden dolayı  Sadettin Yücel’e teşekkür ederek plaket verdi.
Müsabakalar sonunda bir açıklama yapan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Türkiye Greko Romen güreş şampiyonasının  son derece başarılı geçtiğini belirterek “Serbest Türkiye Güreş Şampiyonasına göre katılımın az olmasına rağmen kalite oldukça yüksekti. Özellikle milli takımdaki sporcularımız Rıza Kayaalp dışında yenildiler. Bu da büyük bir rekabetin oluşmasını sağladı. Bizim başarımızı artırmamız için sıklet rekabetini artırmamız lazım. Burada şunu net bir şekilde gördük ki Greko Romen’de sıklet  rekabeti oluştu. Her sıklette en az 2-3 tane alternatif isimler var. Bundan dolayı çok mutlu olduk. Bu rekabet bizlere uluslararası alanlara büyük başarılar kazandıracak. Sıklette rekabet olacak ki başarı gelecek. Geçmişe baktığımızda da bunu görüyoruz. Rekabet olan her sıklette başarılı olduk. Biz bu şampiyonada en büyük hedeflerimizden biri olan sıklet rekabetini sağlamış olduk. Son derece güzel bir şampiyonayı geride bıraktık." dedi.
 
Rize'de olmaktan son derece mutlu olduklarını kaydeden Aydın, "4 gün boyunca Rizeli hemşehrilerimiz bizleri ve sporcularımızı misafir etti. Çok iyi ağırlandık. Bizleri burada son derece misafirperver bir şekilde ağırlayan Rizeli vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu şampiyonaya katılan sporcu, antrenör ve hakemlerimize de teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca Türkiye şampiyonasını bizzat gelerek burada takip eden Gençik ve Spor Bakanımız sayın Dr.Osman Aşkın Beyefendiye de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum ” şeklinde konuştu.
Kayaalp: "Cumhurbaşkanımızın memleketinde olmaktan mutluyuz"
 
Milli Sporcu Rıza Kayaalp ise yaptığı açıklamada, "Öncelikle güreşe desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Her müsabaka sonunda kendisi bizleri arayıp tebrik etmiştir ve onun memleketinde olmaktan son derece mutluyum. Bundan sonraki süreçte ise 2020'de yapılacak olan Tokyo Olimpiyatları'na katılmak için çalışmalarımız sürecek ve oradan mutlaka başarılarla döneceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi