çaytv habergenel logo yanı

Mete: Ait olduğumuz lige dönmek için çalışacağız.

05 Temmuz 2017 Çarşamba 08:05

mete-ait-oldugumuz-lige-donmek-icin-calisacagiz
ATILGAN

Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Saffet Mete, "Takıma yapacağımız birkaç takviye ile camia olarak birlik ve beraberlik içinde, ait olduğumuz lige dönmek için çalışacağız" dedi.

 2017-2018 sezonunda TFF 1. Lig'de mücadele edecek Çaykur Rizespor'un basın sözcüsü Saffet Mete, "Takıma yapacağımız birkaç takviye ile camia olarak birlik ve beraberlik içinde, ait olduğumuz lige dönmek için çalışacağız." dedi.

 
Mete, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni sezon hazırlıklarına başladıklarını ve çalışmalara 10 gün Rize'de devam edileceğini söyledi.
 
İkinci kamp döneminin Avusturya'da gerçekleştirileceğini belirten Mete, "Burada 7 hazırlık maçı yapmayı planlıyoruz. 27 Temmuz'da kampı tamamlayıp, Türkiye'ye döneceğiz. Zor ve çekişmeli lige iyi bir giriş yapmak istiyoruz." diye konuştu.
 
Saffet Mete, hedeflerin belirlendiğini vurgulayarak, "Biz bu ligde misafir olmak istiyoruz. Takıma yapacağımız birkaç takviye ile camia olarak birlik ve beraberlik içinde, ait olduğumuz lige dönmek için çalışacağız. Amacımız bir an önce bütünlüğü bozmadan hedeflerimize ulaşmaktır." değerlendirmesinde bulundu.
 
- Transfer çalışmaları
 
Transfer görüşmeleri yaptıkları futbolcular olduğunun altını çizen Mete, şöyle devam etti: "Transferde en büyük kazancımız kadromuzu korumayı başarmaktır. Bu lig için yeterli kadromuz olduğunu düşünüyorum. Kamuoyuna yansıyan 4 veya 5 yabancı oyuncumuz ile de mecburen yollarımızı ayıracağız. Oğuz Han Aynaoğlu, Almanya'da futbol yaşantısına devam etmek istediği için yollarımızı ayırdık. Patryk Tuszynski ile birkaç gün içinde anlaşmamızı karşılıklı olarak sonlandıracağız."
 
Teknik direktörlerinin isteği doğrultusunda iki veya üç yabancı takviyesi olacağını ifade eden Mete, "Aralarında yerli futbolcu da olacak. İkinci etap Avusturya kampına kadar bütün transferlerin bizimle olması için çalışıyoruz." dedi.
 
Mete, bir gazetecinin, 3 Temmuz süreciyle ilgili sorusu üzerine, şunları kaydetti: "Bu süreç, bizden uzak bir süreç. Bunlarla gündeme gelmek istemiyoruz. Biz zaten temiz bir kulübüz. Bize göre Türkiye'nin bütün kulüpleri de temizdir. Kim 3 Temmuz'u yaşamak istiyorsa kendi içinde yaşasın. Bizi hiç ilgilendirmiyor."

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi