çaytv habergenel logo yanı

Tunceli Dünya Şampiyonası Öncesi İlk Sınavını Başarıyla Verdi

16 Nisan 2019 Salı 08:26

tunceli-dunya-sampiyonasi-oncesi-ilk-sinavini-basariyla-verdi
ATILGAN

Tunceli Munzur Nehrinde Rafting Sporu İçin Milli Takım Seçmeleri Sona Erdi Tunceli'de yapılan Türkiye R4 Rafting Şampiyonası ve milli takım sporcu seçmesi tamamlandı. 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Tunceli Munzur nehrinde yapılan şampiyonaya 28 kulüp 56 takım toplam 450 sporcu ve teknik heyet katıldı.

 Tunceli Munzur Nehrinde Rafting Sporu İçin Milli Takım Seçmeleri Sona Erdi

Tunceli'de yapılan Türkiye R4 Rafting Şampiyonası ve milli takım sporcu seçmesi tamamlandı. 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Tunceli Munzur nehrinde yapılan şampiyonaya 28 kulüp 56 takım toplam 450 sporcu ve teknik heyet katıldı.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tunceli Valiliği ve WRF Dünya Rafting Federasyonunun öncülüğünde organize edilen şampiyonada açık yaş mix, açık yaş kadın ve açık yaş erkek takımları üç disiplinde (nehir inişi, arex, slalom) en iyi dereceği yapma adına bir birleriyle kıyasıya mücadele ettiler.
 
Şampiyona sonunda Tunceli Valisi Tuncay Sonel ve WRF Dünra Rafting 2. Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı birer konuşma yaparak 8-13 Haziran tarihleri arasında Tunceli Munzur nehrinde yapılacak olan Dünya Rafting Şampiyonası Kupa bir yarışlarına dikkat çekti.
 
Protokol konuşmalarının ardından geleceğin sporcularını teşvik ve motivasyonlarını kuvvetlendirme adına Tunceli Valisi Tuncay Sonel, WRF Dünra Rafting 2. Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı ve Tunceli Bölge Komutanı Tuğ General Vedat Çolak yaşları 4 ile 11 arasında değişen Irmak Bağrıyanık, Beril Yıldız, Derin Çakmak, Ahmet, Sancak ve Vatan Özsezere sembolik madalya taktı.
 
Bu anlamlı jestin sonrasında şampiyonada ilk 4 takım arasına girerek derece elde eden takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi.

 
Şampiyona sonunda dereceye giren takım ve sporcular şu şekilde sıralandı:
 
AÇİK YAŞ MİX  
 
(1.GÜNEYSU SPOR KULÜBÜ ) 
Sporcular: MUHİTTİN KARAMAN, İMAM RABBANİ YILDIZ, BETÜL KARCI, ÖZNUR FİL.
 
(2.RİZE SPOR KULÜBÜ ) 
Sporcular: HASAN BASRİ YAZICI, OĞUZHAN ATEŞ, EDANUR YAZICI, ŞEVVAL MİNE EROL, BUKET MADEN, EMIR FAZIL YAZICI.
 
(3.DALAMAN BELEDİYE SPOR KULÜBÜ ) 
Sporcular: KERİM ALPER ORHAN, HALİL KESKİN, ŞİMAL D.ALTINSOY, BÜŞRA CİRİT, MAHMUT ÇETİN.
 
(3.DALAMAN SARSALA GENÇLİK VE  SPOR KULÜBÜ ) 
Sporcular: METİN CAN BABUÇ, DURSİYE GEDİKOĞLU AYTUĞ KAPLAN, EDA AVCI, YAGMUR DAMLA KIRIK.


 
AÇİK YAŞ KADIN
 
(1.PERTEK BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ - A- ) 
Sporcular: TİJDA YEŞİL, ŞİMEL KARABULUT, SUNA BULUT, GÖZDE AKSOY, AYÇA İDİL KARAKUŞ.
 
(2.PERTEK BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ - B- ) 
Sporcular: DENİZ DİNLER, ECE NUR GERÇEK, ROJDA KORKMALI, DİLARA DİNLER, IRMAK POLAT.
 
(3.İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ  ) 
Sporcular: BİRCAN BARAN, MİRAY YILDIRIM, BEYZA KAPLAN, NURŞEN AKTAŞ, NİLAY YILMAZ
 
(4.DALAMAN BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ - B- ) 
Sporcular: FEYZA NUR KARABACAK, GİZEM TÜRK, İVANA ZHYDENKO, ELİF İREM YAVUZ, SEVAL YILMAZ,


 
AÇİK YAŞ ERKEK
 
(1.ÇAYKUR  SPOR KULÜBÜ - A- ) 
Sporcular: FATİH ÖZKAN, YAVUZ SELİM ÖZTÜRK, CİHAT ER, AHMET D.YILDIRIM,  M.HACIBEKİROĞLU
 
(2.RİZE SPOR KULÜBÜ) 
Sporcular: İBRAHİM KUK, MERT ALPER SARI, EMRE YILMAZ, AHMET UMUT SARGIN, DOĞANAY ÇINAR.
 
(3. DÜZCE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ) 
Sporcular: NİHAT TAŞKAN, SAMET TAŞKAN, EREN TUNCEL, KAĞAN KESKİN, YASİN AYDIN.
 
(4. YUSUFELİ BELEDİYE SPOR KULÜBÜ)
Sporcular: RIDVAN KÜÇÜKALKAN, YUSUF EMİR ERTEK, İLHAN DEMİRTAŞ, MUSTAFA ARDA ACAR, GÖKHAN EREN.

 

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi