iOS 9 internet kotanızı yemesin diye bunu yapın!

09 Ekim 2015 Cuma 11:05

ios-9-internet-kotanizi-yemesin-diye-bunu-yapin

iOS 9 ile beraber Apple oldukça hoş yenilikler getirdi. Bu yeniliklerden biri de kablosuz bağlantının kötü olduğu yerlerde otomatik olarak bu kötü durumu algılayıp 3G verisi kullanmanızı sağlayan “WiFi assist” özelliğiydi.

 Bu özellik, geliştirilme amacı olarak oldukça güzel bir amaca hizmet ediyor. Her zaman, her herde hızlı ve kesintisiz bağlantı sahibi olmak herkesin en doğal hakkı.

Durum her zaman hayal edildiği gibi olmuyor maalesef. Bu özellik her ne kadar “fayda” odaklı geliştirilmiş olsa da dünyanın büyük bir çoğunluğunda internet kullanıcıları sınırlı 3G/4G/4.5G(?)/LTE verisi kullanım hakkına sahip.
Bu nedenle her zaman hızlı ve kesintisiz bağlanmayı, daha uzun süreli ve uygun fiyatlı bağlantıya tercih ediyorlar, ediyoruz.
iOS 9 güncellemesini yapan her kullanıcıda bu özellik otomatik olarak açık geliyor. Bu özelliği kapalı duruma çevirmezseniz wifi’ye bağlandığınız zamanlarda bile olası sinyal zayıflığında 3G datası kullandığınızı görürsünüz.
Youtube’da 30-40 video izledikten sonra evde olduğunuz halde 3G datası tükettiğiniz zaman pek mutlu olacağınızı sanmıyoruz.
Wifi assist özelliğini nasıl kapatabilirsiniz? Ayarlar (Settings) -> Hücresel Veri (Celluar) -> Wi-Fi Assist (açılan ekranın en altında)
Eğer hala 3G veriniz su gibi akıp gidiyorsa yine ayarlar sekmesi altında hangi uygulamaların 3G verisini kullanıp kullanamayacağını değiştirmeniz faydalı olacaktır. iOS 8’de uygulamaların çoğu 3G verisini arkaplanda kullanmazdı. iOS 9 ile beraber bu özellik de değişti. Sizde ayarlardan hangi uygulamaların kullanıp kullanamayacağına karar verebiliyorsunuz. - (Sosyalmedya.co)

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi