çaytv habergenel logo yanı

Trabzon'da PKK'lı teröristlerle çatışma çıktı

11 Ağustos 2017 Cuma 14:45

trabzonda-pkkli-teroristlerle-catisma-cikti
ATILGAN

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla sıcak temas sağlandığı öğrenildi. Maçka'da yaşanan çatışmada 2 güvenlik görevlisi ve 1 sivil vatandaşın yaralandığı açıklandı. Bölgedeki operasyon genişleyerek devam ediyor. İHA'nın haberine göre ise çatışmada yaralanan bir astsubayın şehit olduğu iddia edildi.

 Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: 

 
"Maçka ilçemiz kırsalında yapılan istihbarat çalışmaları sonucu 9 Ağustos tarihinde başlatılan operasyon sırasında, 11 Ağustos tarihinde, bugün saat 15.00'te bölücü terör örgütü mensuplarıyla sıcak temas sağlanmış olup operasyonel faaliyet devam etmektedir." 
 
Sıcak temasın sağlandığı bölgeye çok sayıda güvenlik gücünün sevk edildiği öğrenildi.
 
Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Maçka kırsalında PKK’lı teröristlerle sıcak temas sağlandığını belirterek "O bölgede istihbarat çalışması yapmıştık. 2 gün önce başlatılan bir operasyon vardı. Operasyon kapsamında sıcak temas sağlandı. Sıcak temas bir süre sonra kesildi. Bölgede arama tarama faaliyeti sürüyor" dedi.

 
2 GÜVENLİK GÖREVLİSİ VE 1 SİVİL YARALANDI 
 
 
Valilikten yapılan son bilgilendirmeye göre operasyonel faaliyet esnasında yaşanan sıcak temas sırasında iki güvenlik personeli ile bir sivil vatandaş yaralandı.
 
İHA'nın haberine göre çatışmada yaralanan bir astsubayın şehit olduğu iddia edildi. Teröristlere yönelik operasyonun genişletilerek sürdürüldüğü bildiriliyor. 

 
VAZELON MANASTIRI KIRSALI
 
Bölgede 2 gündür arazi arama tarama çalışması devam ediyordu. Sıcak temasın saat 15.00 sıralarında Vazelon Manastırı kırsalında yaşandığı iddia ediliyor. 
 
MAYIS AYINDA 1 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU
 
Hatırlanacağı üzere Trabzon'un Maçka İlçesinde Mayıs ayında, Jandarma ekiplerine PKK'lı teröristler ateş açmıştı. Açılan ilk ateşte Uzman Onbaşı Osmangazi Çetingöz yaralanmış, kaldırıldığı hastanede doktorların da tüm müdahalelerine rağmen şehit düşmüştü...
 
Bölgedeki teröristler aranıyordu.
 
Trabzon'da yerel basının geçtiği haberlere göre bölgeye Özel Harekat polisleri ve komandoların sevk edildiği bildiriliyor. 

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi