çaytv habergenel logo yanı

Uzungöl buz tuttu

21 Aralık 2016 Çarşamba 12:27

uzungol-buz-tuttu
ATILGAN

Trabzon'un en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Çaykara ilçesindeki Uzungöl ve gölü besleyen dere, soğuk hava nedeniyle buz tuttu

 Ülke genelinde bir süredir devam eden kar yağışı ve soğuk hava, doğal güzellikleriyle her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Uzungöl'de de etkisini gösterdi.

 
YÜZEYİ BUZ TUTTU
Yörede, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesinin ardından Uzungöl ile göle su sağlayan Haldızen Vadisi'ndeki derenin büyük bölümünün yüzeyi dondu.
 
Bölgeyi kaplayan çam ağaçları ve yemyeşil bitki örtüsü, yaban hayatı, temiz havasıyla ilgi gören Uzungöl, çevresinin beyaza bürünmesi ve üzerinde oluşan buz kütlesiyle ayrı güzelliğe kavuştu.
 
Uzungöl'den kartpostallık görüntüler

 
KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER
Vadideki derenin üzerine yapılan bentlerde biriken suyun da donması, kartpostallık görüntüler oluşturdu. Bazı turistler ise donmuş göl üzerinde yürüdü ve hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Uzungöl'den kartpostallık görüntüler

 
Afganistan'dan ailesiyle Uzungöl'e gezmek için gelen Ali Kurbanzada, AA muhabirine, ilk kez gördüğü Uzungöl'ün doğasının çok güzel olduğunu söyledi.
 
"BURADA YAŞAMAK İSTİYORUM"
Bir diğer Afganistanlı Ali Turkmani ise Türkiye'nin çok güzel bir ülke olduğunu ve buraya geldiği için çok mutlu olduğunu ifade ederek "Uzungöl'e ilk defa geldim, çok güzelmiş, çok eğlendim. İlk kez donmuş bir göl gördüm, bir ev kiralayıp burada yaşamak istiyorum." dedi.
 
Uzungöl'den kartpostallık görüntüler

 
Donmuş göl üzerinde kartopu oynayıp buzda kaymaya çalışan Polat Suiçmez, "Uzungöl'ü ilk defa bu kadar soğuk gördüm, kulaklarımı hissetmiyorum. Buraya gelmişken buzun üzerinde hatıra fotoğrafı çektirmek istedik." diye konuştu.
 
Uzungöl'den kartpostallık görüntülerYORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İLANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı
aday web sitesi