“21 Şubat Kurtuluş Kayak Kupası” Finalinde Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

“21 Şubat Kurtuluş Kayak Kupası” Finalinde Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

BAYBURT'UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 106'NCI YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR. 106'NCI YIL ETKİNLİKLERİNİN 4'NCÜ GÜNÜNDE KOP KAYAK TESİSLERİNDE 21 ŞUBAT KURTULUŞ KAYAK KUPASI HEYECANI VARDI

Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. 106'ncı yıl etkinliklerinin 4'ncü gününde Kop Kayak Tesislerinde 21 Şubat Kurtuluş Kayak Kupası heyecanı vardı.

U12-U14-U16 ve U18 kategorilerinde büyük çekişme yaşandı. Kıyasıya geçen yarışmaların ardından U12 kategorisinde Berat Ali Bayram birinci, Enes Bayram ikinci ve Yunus Akbal üçüncü olurken U14 ve U16 kategorisinde erkeklerde Muhammet İkbal birinci, Ömer Efe Kaymakoğlu ikinci oldu. Kızlar kategorisinde ise birinciliği Büşra Bayram kazandı. U18 kategorisinde de Emre Durgut birinci, Mustafa Orhan ikinci ve Yunus Ağbal üçüncülüğe adını yazdırdı.

Ödül töreni öncesi açıklamalarda bulunan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci yarışmalarda dereceye girenleri tebrik ederek, "Bundan yıllar önce, bugün 106'ncı yıl dönümünü kutladığımız Bayburt'un kurtuluş günü münasebetiyle yapılan bu kayak müsabakalarını aslında ecdadımızı anma adına yapılan bir çalışmanın başka bir ürünü olarak değerlendirmek lazım. 106 yıl önce bu dağlarda, bir kahramanlık destanı yazılmış. Mareşal Fevzi Çakmak'ın ifadesiyle 2'nci Plevne destanı yazılmış ve burada nice vatan evlatları toprağa düşmüşler, can vermişler, kan vermişler. Biz onları anma adına buradayız. Bayburt'un yiğit evlatları bugün burada, kayakta onları temsil ettiler. Her biri kendi hünerlerini sergilediler, biraz sonra kendilerine madalyalarını, yarın da nasip olursa tören esnasında büyük ödüllerini takdim edeceğiz. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze, değerli müdürümüze ve kıymetli ekibine bu hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bu arada dağ başında güvenliğimizi sağlayan silahlı kuvvetlerimizin, jandarmamızın değerli mensuplarını da saygıyla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından dereceye girenlere ödüllerini Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse ile İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney takdim etti.

Bayburt Belediyesi tarafından sporculara ve vatandaşlara sucuk ekmek ikramının da yapıldığı etkinliğe Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

“21 Şubat Kurtuluş Kayak Kupası” Finalinde Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

“21 Şubat Kurtuluş Kayak Kupası” Finalinde Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.