Erdoğan TIME dergisine kapak oldu

Erdoğan TIME dergisine kapak oldu

TIME dergisinin bu ayki kapağında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan var..

ABD'nin ünlü dergisi TIME, piyasaya yeni çıkacak olan sayısında Asya ve Avrupa baskısında Recep Tayyip Erdoğan kapağı ile çıkıyor. ABD'de ise teknolojik yenilikleri ele alan bir kapak var.
ERDOĞAN'IN YOLU

Manşetteki söz "Erdoğan'ın Yolu" (Erdoğan's Way). Erdoğan'ın kendi doğru bildiği yolda gittiği vurgulanan haberde, Türkiye'nin bölgesinde Arap baharı için giderek güçlü bir model oluşturduğu belirtiliyor.
İSLAM YANLISI ERDOĞAN

Kapakta ayrıca Türkiye'nin "pro-İslamic" lideri, yani İslam yanlısı lideri Erdoğan (Laik, demokratik ve Batı yanlısı) ülkesini bir bölgesel güç haline getirdi deniyor.

Bu Türkiye modelinin ve Erdoğan'ın izlediği politik çizginin arap baharı için bir model ve örnek olup olamayacağı tartışılıyor.

Türkiye'nin büyüyen ekonomisindeki risklere de dikkat çekiliyor.

TIME DERGİSİNE KAPAK OLAN 9 TÜRK
KENDİ BİLDİĞİ YOLDA GİDİYOR

Erdoğan'ın gerek ülke içinde gerek bölgede izlediği politikalarla kendi bildiği yolda gittiği belirtiliyor. Türkiye'de askerin siyasetteki gücünü sınırlayarak sivil iktidarın otoritesini pekiştirdiğine de dikkat çekiliyor.

Erdoğan'ın bölgede İsrail'e karşı sert bir politika izleyerek Arap dünyasında büyük sempati ve prestij sağladığıı da belirtiliyor.

Erdoğan'ın TIME'a kapak olması Türk başbakanının Avrupa'da ve tüm bölgedeki etkisi açısından önemli bir PR başarısı olarak değerlendiriliyor.

Erdoğan TIME dergisine kapak olan dördüncü lider. Daha önce Atatürk, İsmet İnönü ve Adnan Menderes kapak olmuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.