Gültekin Avcı'nın çok konuşulan Kozinoğlu iddiası

Gültekin Avcı'nın çok konuşulan Kozinoğlu iddiası

Bu komplo teorisi çok konuşuluyor Cezaevinde ölen MİT'çiye ET SUYUYLA SUİKAST Mİ

Aynı zamanda eski savcı olan Bugün Gazetesi yazarı Gültekin Avcı, Silivri Cezaevi'nde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. OdaTV soruşturmasının en kilit isimlerinden biri olan MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu'nun ölümünü yazan Avcı, çok konuşulan bir komplo teorisini yazdı. Gültekin Avcı, Kozinoğlu'nun şüpheli ölümüyla ilgili, Et suyuyla suikast  tekniğini yazdı.

Öldürme teknolojileri ve Kozinoğlu
İSTİHBARATÇI BİR AĞABEYİMLE SOHBET EDİYORDUM

Yıl 2004. Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaparken, saygı duyduğum 50 yaşlarında siyasal menşeli bir istihbaratçı ağabeyimle bir mevkide hasbıhal ediyordum.

Konuşurken ona "Bir kitap yazma hazırlığı içindeyim" dedim. (Bu kitaptan sevenlerimin yoğun ısrarları üzerine vazgeçtim.) İnfialle bana dedi ki:

-"Sakın ağabeycim, böyle bir şey yapma!" Israrla sebebini sorduğumda fevkalade müteessir bir şekilde şöyle dedi:

-"Yapma! Bak sen savcısın. Farklısın. Seni bir gece görev yaptığın yerden bir ekip alır. İl merkezinde ..... mevkiinde bir yapı var. Oraya götürürler." (Orayı hatırladım.)

-İşte orası Batı Çalışma Grubu'nun sorgu merkezidir. Seni sorgularlar. Sonra da diğer kimyasalları bir tarafa bırak en basitinden ..... dedi ve sustu. Yüzünde "bunu söylemeli miyim" kararsızlığını izhar eden derin çizgiler belirmişti. Et haşlama suyu heyecanla "Evet ağabey" diyerek devam etmesini istedim.

-"Et haşlama suyunu bilir misin" dedi. Şaşırmıştım. "Evet" dedim. Devam etti.
ŞIRINGAYLA BELE ET SUYU ENJEKTE ETMEK

-"Sorguladıktan sonra beline et haşlama suyu şırınga ederler. 50 tane savcı ve adli tabip gelse ölüm sebebini bulamaz!" Şoke olmuştum. "Böyle mi ve hâlâ mı" diye sordum. Başını öne eğdi. 4-5 yıl önce yayınlanan Genelkurmay Cumhuriyeti isimli kitabımda mevcut bir hatıraydı bu. Yüzlerce ölüm şekli ve ceset inceleyen birisi olarak "otopside bulgu vermeyen" böyle farmakolojik bir tasfiye operasyonunu hiç duymamıştım. Et haşlama suyu bele veya omuriliğe enjekte edildiğinde böyle bir etki doğurur mu bilmiyorum doğrusu. Ama kesin olan şu ki, öldürme teknolojileri bilimin ve istihbaratın gelişmesine paralel ilerliyor. Adli mekanizma istihbarattan geridedir Şunu unutmayın. Teknolojik bir gelişme halkla paylaşılıyorsa, istihbarat teknolojisi onun en az 10 yıl ilerisindedir. Bilimsel alanlardaki tüm teknolojiler öncelikle askeri ve istihbari tezgâhtan geçerler. Derin yapıların tümü de istihbarat teknolojisiyle kucak kucağadır. Merhum Prof. Haluk Nurbaki, faks cihazının icadıyla halkın kullanımına sunulması arasında insan ömrü kadar bir zaman dilimi vardır diyordu.
KOZİNOĞLU BU OPERASYONLARA MARUZ KALDI DEMİYORUM AMA..

Komplo teorisi falan değil. 1974 yılında bilim adamı Kaznacheyev, ölümün uzak bir mesafeden ultraviyole ışınlarının nakledilmesiyle gerçekleştirilebildiğini ispatladı. Yine aynı yıl Çek mühendis Robert Pavlita, böcekleri uzak bir mesafeden (1000 km) psikotronik cihazlarla öldürebildiğini gösterdi. CIA, Pavlita'nın çalışmalarıyla ilgili rapor da hazırladı. Dikkatinizi çekerim yıl 1974. Bunları anlatırken Kozinoğlu bu şekilde bir operasyona maruz kaldı demiyorum. Ama otopside bulgu vermeyen kimyasal maddelerin varlığı bir hakikatse, Özal ve Kozinoğlu'nun ölümü kaçınılmaz olarak farmakolojik tasfiye operasyonunu düşündürür. Gerek elektromanyetik dalga harekâtı, gerekse ileri seviyede farmakolojik operasyonlarla yapılan tasfiyeleri çözebilecek bir adli teknolojimiz yok.
KOZİNOĞLU ERGENEKON NETWORKUNU ÇOK İYİ BİLEN BİR MİT'Çİ

Kozinoğlu, özel harp geçmişiyle, MİT'teki ve devletteki Ergenekon/mafya networkunu çok yakından tanımasıyla OdaTv soruşturmasının en kilit adamıydı. Yalçın Küçük ve Soner Yalçın'dan çok daha önemli bir adam. Taşıdığı derin sırlarla Balyozcular'dan da kritik bir adam. Bunlara bir de duruşmaya 10 gün kala ölmesini eklediğinizde şüphelerin yoğunlaşması kaçınılmaz oluyor. Kozinoğlu'nun konuşması, en az 1, belki 2 Ergenekon iddianamesi daha demekti.
BU ÖLÜM DE ACABA SORUSU İLE TARİHTEKİ YERİNİ ALACAK

En önemlisi Ergenekon'un hâlâ diri olan askeri istihbarat ayağının çökmesi demekti. Ama ileri yaşlarda psikolojik çöküntüyle ağır ve uzun süreli spor faaliyeti birleştiğinde enfarktüsün gelişebileceği adli tıbbın gerçeklerinden biri. Hatırlarsanız Ergenekon tutuklusu Levent Ersöz'ün kanında, 'et yiyen virüs'ün tespit edilmesini önleyen ve kalp krizine neden olan ilaç kalıntıları bulunduğu belirtilmişti. Bu en azından bulgu veren bir kimyasal. Sonuçta klasik otopsi sonucu yapılan organ analizlerinde bir şey çıkmazsa, Kozinoğlu'nun ölümü de "acaba" sorularıyla tarihte ki yerini alacaktır.


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.