Abdulkadir USTA ;  1 TL = 1 $ NEDEN OLMASIN Kİ

Abdulkadir USTA ;  1 TL = 1 $ NEDEN OLMASIN Kİ

Evet, inanıyorsak ve bir olup, Birlik olursak, doğruları kararlılıkla yaparsak neden olmasın.

Büyük Birlik Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir USTA ; 

Döviz Kuruna Karşı, Ekonomi de Sn. Cumhurbaşkanımızın  aldığı kararlara tam destek veriyoruz.  Atılan adımlarla Paradan Para kazanma hesapları yapanların heveslerini kursağında bırakacaktır.

Türk Lirasını güçlendirecek ve dolar karşısında değer katacak olan TL  Mevduat hesabının döviz kuruna karşı oluşabilecek kaybın karşılanması çok isabetli bir karar. Bu kararın kartopu etkisi ile çığ gibi büyüyeceği görünmektedir, ilerleyen günlerde dolar tek haneli rakamları da görecektir. Panik havası eseceğinden doların düşüşü çok daha hızlı olacaktır.

BBP Genel Başkanimiz Sn. Mustafa Destici’ninde değindiği devletimiz, kura bağlı olarak fahiş fiyat artışları yapan tüm fırsatçı ve stokçulara en ağır cezaları vermeli, piyasadaki bu şişirme fiyatları tespit edip geri çekilmesini sağlamalidir. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın bankalardan kredi çekip kılıfını uydurarak döviz alıp paradan para kazananın, anlini karışlarız sözü de takdire şayandir. Devletimiz Aziz Milletimiz için daima gücünü, kararlılığını ve caydırıcılığını ortaya koymalıdır. 

Üretim, İstihdam ve ihracati destekleyici, proje odaklı kamu bankaları desteği, getirilen vergi indirimleri de kısa sürede piyasaları canlandırarak bolluk ve bereket ortamını sağlayacaktır. Piyasada özellikle gıda ve inşaat ve sanayi malzemeleri deki fahiş fiyatların geri çekilmesi takip edilmelidir. Yanlız kurun düşmesi yeterli değildir, bu fırsatçıların da, zerre kadar gözünün yaşına bakılmamalıdır. Emekli ve Memur kardeşlerimizin de  Maaşlarina da asgari ücrette olduğu gibi ciddi artış yapilmali, tarım ve hayvancılıkta tam olarak desteklenmelidir. Bununla beraber vatandaşımızın da alım gücü arttırılmalıdır.

Faizle mücadele daha kararlı ve ciddi rakamlarla indirilmeli, sadece merkez bankası indirimi ile değil, faizin tüm unsurlarını, sebeplerini de ortadan kaldırılmalıdır. Dolara bağlı tüm kamu ihale ve tarifeler TL ile yapılmalı, Türk İslam Devletleri ile ve komşu devletlerle ticari ilişkilerimiz  de ortak para birimi TL olmalıdır. 

BBP olarak Ayrıca artan enerji  doğalgaz, elektirik ve yakıt fiyatları kur öncesi seviyesine çekilmeli, bunların da denetimi ve kontrolü yapılmalıdır. Kurun düşmesi o zaman vatandasimizin cebine yansır.

BBP olarak Daima  Devletimizin ve Milletimizin yanindayiz. Yanlışlara yanlış dediğimiz gibi doğrularin da tam destekcisiyiz. Bizler Bu Aziz Milletimizin Devlete uzanan eli ayağı gözü kulağıyiz.  Artik Bir Olalım, Birlik Olalım,  Hep Beraber Büyük Türkiye Olalım.
 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum