ARDEŞEN BELEDİYESİ'NDEN İDDİALARA CEVAP

ARDEŞEN BELEDİYESİ'NDEN İDDİALARA CEVAP

Ardeşen Belediye başkanı açıklama yaptı..

İŞTE ARDEŞEN BELEDİYESİNİN AÇIKLAMASI

KAMUOYUNA DUYURU 

Değerli hemşehrilerim, son günlerde kamuoyunu meşgul eden Ardeşen Vakfı arsasının tahsisi ile ilgili bir yıl önce başlayan hukuki sürecin yeni başlamış gibi servis edilmesi özellikle zamanlama bakımından manidardır. 

21 Ekim Çarşamba günü ilçede görev yapan basın mensupları ile buluşmamızda konu ile ilgili Sondakikarize haber sitesi yönetici tarafından tarafıma yöneltilen soruya verdiğim cevabı yeni gelişmiş bir olay gibi soruyu yönelten kişi tarafından kamuoyuna servis edilmiştir.

Üniversite arazisi içinde ve Belediyemize ait olan bir arsanın bedelsiz olarak Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfına yüzde 90'ının bedelsiz bağışı var.

Belediye kanunları bedelsiz bağışı kabul etmez. Belli bir ücret karşılığında tahsis edilebilir, ama bedelsiz bağış yoktur. Belediye araziyi satabilir, satmak da ihale ile olur. Hukukun dışında bir uygulama olunca bizim yapmamız gereken bunu hukuki hale getirmektir. Konuyu Belediye Meclisinde görüştük. Madem bu yanlıştır, mahkeme yoluyla değil, Vakıf yönetimi tarafından iade edilsin, hukuka gitmeyelim dedik. Fakat böyle bir yolu kabul etmedikleri için mahkemeye verdik. 

Bir yıl önce başlayan ve devam eden hukuki sürecin, haberin servis ediliş şeklini ve özellikle zamanlamasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 

Avni KAHYA
Ardeşen Belediye Başkanı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.