BAŞKAN METİN, MİLLETVEKİLİ AVCI VE İL BAŞKANI ALİM BELEDİYE YATIRIMLARINI İNCELEDİ

BAŞKAN METİN, MİLLETVEKİLİ AVCI VE İL BAŞKANI ALİM BELEDİYE YATIRIMLARINI İNCELEDİ

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı ve AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ile birlikte yapımı devam eden yerlerde incelemelerde bulundular..

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı ve AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ile birlikte yapımı devam eden Deniz Feneri Sosyal Tesisi, Kale Kavaklı Yolu, Rize Kalesi Merdiven Yapımı, Dağbaşı Kaplıca İçmesuyundan Elektrik Üretim Santrali, Belediye Blokları Kentsel Dönüşüm Projesi ve Belediye Sera Alanı’nda incelemelerde bulundular.


6 ayrı yerde devam eden yatırımları inceleyen heyet Teknik İşlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Aydın Bilsel’den bilgiler aldı.


DENİZ FENERİ SOSYAL TESİSİ
Heyet ilk olarak yapımı devam eden Deniz Feneri Sosyal tesisinde incelemelerde bulundu. Vatandaşların aileleriyle birlikte vakit geçirebilecekleri ve deniz feneri görünümünde inşa edilen sosyal tesis inşaatının son durumu hakkında bilgiler aldılar. 

rize-vekil-beleidye-baskani-1.jpg
KALE KAVAKLI YOLU
Kale mahallesi ve Kavaklı mahallesi arasında ulaşımı sağlayan yolda devam eden yatırımlar incelendi. Kanalizasyon hattı, içme suyu hattı, yağmur suyu hattı, iletişim hatları, taş ve perde duvarları yenilenen yolun son olarak betonu dökülerek 2700 metrelik yol vatandaşların kullanımına hazır hale getiriliyor.

rize-vekil-beleidye-baskani-12.jpg
KALE YOLU MERDİVEN ÇALIŞMASI
Rize Kalesi’nin patika yolunun genişletilip taş işçiliğiyle merdivenlerinin yapımı incelendi. Tarihi dokuya uygun yapılan çalışmada son durum hakkında bilgiler alındı.

rize-vekil-beleidye-baskani-13.jpg
DAĞBAŞI KAPLICA İÇMESUYUNDAN ELEKTRİK ÜRETİM TESİSİ
Kaplıca mahallesinde yapımı devam eden Dağbaşı Kaplıca İçmesuyu’ndan Elektrik Üretim Tesisi’nde incelemelerde bulunuldu. Proje tamamlandığında 0,8 megavat elektrik üretim gücünde olan hidroelektrik türbininden enerji elde edilecek.

rize-vekil-beleidye-baskani-14.jpg
BELEDİYE BLOKLARI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
Rize Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle başlatılan Belediye Blokları ve Doktorlar Sitesi’ni kapsayan 23 hektarlık alandaki kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

rize-vekil-beleidye-baskani-15.jpg
BELEDİYE SERA ALANI
Heyet son olarak Belediye Sera Alanı’nda devam eden üretim ve yeni oluşturulacak alanla ilgili incelemelerde bulundu. Yörede yetişebilen bitkilerin üretiminin yapıldığı alanda vatandaşların ve belediyenin ihtiyacını karşılayacak üretim çalışmaları devam ediyor.

rize-vekil-beleidye-baskani-16.jpg

rize-vekil-beleidye-baskani-17.jpg

rize-vekil-beleidye-baskani-18.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum