Çoruh Edaş; Son Bir Yılda 329 Milyon Tl’lik Yatırıma İmza Atıldı

Çoruh Edaş; Son Bir Yılda 329 Milyon Tl’lik Yatırıma İmza Atıldı

RİZE-ARTVİN HAVAALANI YOLU GÜZERGAHINDA YAKLAŞIK 6 KİLOMETRELİK İLAVE AYDINLATMA SİSTEMİ KURAN ÇORUH EDAŞ, YENİ PROJE İLE 8 MİLYON TL’LİK YATIRIMI HAYATA GEÇİRİRKEN RİZE İLİNDE SON BİR YILDA 329 MİLYON TL’LİK YATIRIMA İMZA ATILDI

ÇORUH EDAŞ YATIRIMLARIYLA ULUSAL ENERJİ VERİMLİLİĞİNE KATKI SAĞLIYOR

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), mevcut aydınlatma yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Rize-Artvin Havaalanı yolu güzergahında yaklaşık 6 kilometrelik ilave aydınlatma sistemi kuran Çoruh EDAŞ, projesiyle 8 milyon TL’lik yatırımı hayata geçirirken Rize ilinde son bir yılda 329 milyon TL’lik yatırıma imza atıldı. 

Hizmet bölgesinin birçok noktasında aydınlatma çalışmalarına ara vermeden devam eden Çoruh EDAŞ, Rize’nin Pazar ilçesinde 8 milyon TL değerinde bir aydınlatma yatırımı hayata geçirdi. Proje kapsamında, Rize-Artvin Havaalanı yolu güzergâhında yaklaşık 6 kilometrelik ilave aydınlatma sistemi kuruldu. Gerçekleştirilen bu yatırımla Çoruh EDAŞ, Karadeniz Sahil Yolu’nun Çayeli Tüneli çıkışı ile Pazar Yeşilköy Tüneli girişi arasındaki bölgede yolculukların emniyeti ve konforuna hizmet eden katma değerli bir çalışmaya imza attı.

192 adet direk ve 281 adet LED armatür montajıyla toplam 7 bin 300 metre kablo döşenen çalışmada havaalanının açılmasıyla daha fazla kullanılan karayolunun trafik güvenliğinin artırılması amaçlandı. Bunun yanı sıra, LED armatür dönüşümü ile 2024-2030 Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı kapsamında enerjinin verimli kullanımıyla kaynak tasarrufuna katkı sağlandı. Hayata geçirilen proje ile Pazar ilçesine 8 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirilirken Rize iline son bir yılda 329 milyon TL değerinde yatırım yapıldı. 

Yatırım çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Çoruh EDAŞ Şirket Müdürü Mehmet Aydın: “Gerçekleştirdiğimiz aydınlatma yatırımıyla elektrik dağıtım hizmeti verdiğimiz şehirler arasında yer alan Rize’nin önemli güzergahlarından birinde hem aydınlatma kalitesini yukarı taşıyan, hem de tasarruf sağlayan katma değerli bir yatırıma imza attık. Karadeniz Sahil Yolu’nun Çayeli Tüneli çıkışı ile Pazar Yeşilköy Tüneli girişi arasındaki bölgede devreye aldığımız aydınlatma projemiz aynı zamanda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın 2024-2030 Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı kapsamında LED dönüşümü vasıtasıyla enerji tasarrufu hedefine de hizmet ediyor.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elektrik dağıtım hizmeti verdiğimiz 5 şehirde şebeke altyapısını güçlendirmek ve bölge halkının yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.