DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN RİZE'DE

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN RİZE'DE

DEVA Partisi Genel Başkan'ı Ali Babacan, Rize İl Başkanı Ömer Köroğlu'na taziye ve Kurucu İl Başkanı Metin Erdoğan'a geçmiş olsun ziyareti için geldiği Rize'de parti teşkilatı ile kahvaltıda biraraya geldi.

Tanışma ve kaynaşma toplantısı şeklinde geçen kahvaltı programında kapanışı yapan DEVA Partisi Genel Başkan'ı Babacan konuşması sırasında istişare kültürünün önemine vurgu yaparak "Biz partimizi kurarken çokça saha araştırması yaptık, yaptırdık. Bilim insanları ile kanaat önderleri ile alimler ile oturduk. Ülkemize ve kültürümüze uygun en ideal devlet yönetim şekli nedir diye baktık.

Gördük ki bizim kültürümüz belli bir sistemi tasvir etmiyor. Fakat bizim kültürümüz 3 önemli ilkeyi devlet yönetiminde olmazsa olmaz kılıyor. Bunlar; istişare, ehliyet ve liyakat ve adalet. Bunlar bir devlet için olmazsa olmazlardır.

Devleti tek kelime ile özetlersek buna "adalet" diyebiliriz. Fakat  şu anda bu değerler ne yazık ki yozlaşmış durumda. Biz devlet yönetiminde bu değerleri tekrar tesis etmek için, istişare kültürünü yeniden hayata geçirmek için çalışacağız ve geçmişte de böyle yaparak başarılar elde ettik" dedi. 

img-20210917-wa0055.jpg

Rize'de ki programda DEVA Partisi Genel Başkanı  Ali Babacan'a Rize eski milletvekili ve DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karal ve Gençlik Politikaları Başkanı Doğa Şanlıoğlu eşlik etti. 

img-20210917-wa0058.jpg

Eskitoğlu Tesinlerinde yoğun bir ilgi ile ağırlanan Genel Başkan daha sonra cuma namazına, oradan taziye için yakın zamanda kardeşini kaybeden İl Başkanı Ömer Köroğlu'nun evine, oradan da geçmiş olsun ziyareti için Kurucu İl Başkanı  Metin Erdoğan'nın evine gitti.

img-20210917-wa0062.jpgimg-20210917-wa0063.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.