ENGİN EMEN, 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

ENGİN EMEN, 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

RİZE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN YAYINLADIĞI MESAJDA :

6 Eylül 2021 Pazartesi sabahında, okullarımızın süsleri, renkleri, tatları okullarına, sınıflarına ve öğretmenlerine kavuşuyor. Artık okul bahçeleri cıvıl cıvıl, koridorlar şen kahkahalarla dolu olacak.

1-3 Eylül 2021 tarihleri arasında okul öncesi eğitim kurumlarımız ile ilkokul birinci sınıflardaki öğrencilerimizin, uyum haftası kapsamında okullarıyla ve öğretmenleriyle buluşmalarının ardından tüm kademelerdeki yavrularımız yarın ders başı yapacak.

11 Mart 2020 tarihinden bugüne kadar geçen bir buçuk yıllık süre zarfında eğitim ve öğretime zaman zaman uzaktan; zaman zaman da yüz yüze şekilde devam ettik. Millî Eğitim Bakanlığımız ile birlikte devletimizin tüm kurumları çocuklarımızın okul hasretine son verme ve hayatın normale dönmesi adına çok büyük uğraş verdi. Alınan tüm tedbirler ve özverili çalışmaların ardından artık çocuklarımızı okulları ile buluşturmaya hazırız.

Değerli Meslektaşım, Öğretmenim,

Öğrencilerimizin okuldan uzak kaldığı süre içerisinde çok büyük bir özveri ve fedakârlıkla uzakları yakın ederek ekran başından da olsa yavrularımızı geleceğe hazırlama adına emek verdiniz. Artık yavrularımız sizlere emanet. Biliyoruz ki onlara olan özleminiz, çalışma şevkiniz ile bir araya gelince kaybedilen tüm zamanlar telafi edilecek ve geleceğimizin mimarları sizlerin elinde güvenli ve sağlıklı eğitim öğretim ortamlarında geleceğe hazırlanacaktır.

Değerli Velilerim,

Emanetiniz, emanetimizdir. Minik yavrularımız, onları hasretle bekleyen öğretmenlerinin yanında güvendedir. Başta fedakâr okul idarecilerimiz olmak üzere tüm eğitim ordumuz çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim alması adına her türlü tedbiri aldı. Bu anlamda sizlerin de salgın süreci nedeniyle okullarımızda alınan tedbirlere destek vermeniz ve okul idaresinin yönlendirmelerine uymanız en büyük isteğimizdir.

Sevgili Yavrularım,

Uzun zamandır özlemini çektiğiniz öğretmenlerinize, arkadaşlarınıza kavuşacaksınız. Ancak bu kavuşmaların yeni ayrılıklara neden olmaması adına sizlerden maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymanızı ve öğretmenlerinizin bu konudaki uyarılarına dikkat etmenizi istiyoruz. Bize güvenin, çünkü biz de sizlere güveniyoruz.

Eğitim için her bir anın çok değerli olduğunu biliyoruz. Gelecekte çok daha güçlü bir Türkiye için eğitim ve öğretimde herhangi bir aksama olmaması adına sorumluluklarımızı yerine getirmek için tüm gücümüzle çalışacağız.

Bu vesileyle 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak 2021/2022 Eğitim öğretim yılının başta tüm eğitim camiası olmak üzere ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum dedi..

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Rize