İSMİNE YAKIŞAN, RİZE'Lİ REKTÖR ATANMASI

İSMİNE YAKIŞAN, RİZE'Lİ REKTÖR ATANMASI

Başkan Abdulkadir USTA; Yeni Rektör Atanması ile ilgili açıklamada bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN Beyin iki dönemlik görev süresi sonunda,  yerine atanacak ismin Rize'li olması ve Üniversitemizin akademik kadrosundan, ehliyetli, liyakatli ve Başarılı Hocalarımız ile değerli Rektör Yardımcılarımızında değerlendirilip  seçilmesini arzu ederiz dedi.

BBP Merkez ilçe Başkanı Abdulkadir USTA; Kamuoyunda bu konuda çeşitli isimler  gündeme taşınıp, algı yapılmak istenmektedir. Üniversitemiz İlime,  bilime, sanata, teknolojiye eğitim ve  öğretimin daima merkezi olmalıdır. Hiçbir şekilde siyasetin gölgesinde kalmamalı, siyasi hesaplara alet edilmemelidir.  Güzide kurumumuzun saygınlığı ve mevcut Akdamik kadrosu ilede istişare edilere onure edilmeli. İsmine yakışır bir şekilde Rize'li yeni bir Rektör atanmasını arzu ederiz.  Büyük Birlik Partisi olarak Üniversitemizle Özellikle Çay ve Organik Gübre konusunda sık sık bir araya gelerek değerli hocalarımızdan istişare halindeyiz. Bölgemizde Üniversitemizin ne kadar önemli ve değerli olduğunun da farkındayız.

Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir USTA, son olarakta, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından atanacak yeni Rektörümüzün  Başta Üniversitemize  Rize'mize ve Ülkemize Hayırlar Getirmesini, İlimde ve Bilimde üstün hizmetler, Projeler  yapmasını yüce Rabbimizden niyaz ederiz açıklamasında bulundu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.