Mehmet Erdoğan ; Çay Kanun Taslağı’nda Tepki Çeken Maddeleri Kimler Koyduysa Açıklasın!

Mehmet Erdoğan ; Çay Kanun Taslağı’nda Tepki Çeken Maddeleri Kimler Koyduysa Açıklasın!

Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan Bir basın açıklaması yaptı..

Doğu Karadeniz ve Rize’nin en önemli geçim kaynağı olan çay sektörüne ilişkin herkesin beklediği Çay Kanun Taslağı yaklaşık 15 önce meclise sunuldu. Fakat Çay Kanun Taslağı’yla ilgili Rize kamuoyunda oluşan yanlış bilgiler doğrultusunda bir sürü spekülasyonlar ortaya çıktı. 
Her zaman söylediğimiz üzere hazırlanacak çay kanun taslağının çay tarımında, sanayisinde ve ticaretinde bütün tarafları memnun edecek çayımızın katma değerini arttıracak nitelikte olması gerekmektedir. Bu zamana kadar  hazırlanmış bütün taslaklarda taban fiyat açıklaması Bakanlık tarafından yapılır ibaresi olmasına ve yine hazırlanan diğer taslaklarda yaş çay taban fiyati uygulaması olmasına rağmen sunulan bu taslakta bu maddelere neden yer verilmemiştir? Bütün tarafların memnuniyeti gözetilecekse “Yaş çayın taban fiyatını Ulusal Çay Konseyi belirler” maddesi neden bu kanuna konulmuştur?
Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu olarak bizleri de zan altına bırakan Çay Kanun Tasarısı’nda  böyle bir değişiklik kimin tarafından ne şekilde yapılmıştır? Bu değişikliğin yapılma sebebi nedir? İlgililer tüm bu soruların cevaplarını kamuoyuna açıklanmalıdır. Açıklama yapılmayınca yanlış bilgiler kamuoyunu tedirgin ediyor ve yanlış yönlendiriyor. Bölgede özellikle Rize’de kamuoyu tarafından ve bizler tarafından böyle bir açıklama beklenmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Mehmet Erdoğan
Ulusal Çay Konseyi
Yönetim Kurulu Başkanı
 


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum