Ömer Halaç İşitme Engelliler Okullarından Büyük Başarı

Ömer Halaç İşitme Engelliler Okullarından Büyük Başarı

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün materyal ve etkinlik yarışmasında Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulları öğretmenleri tarafından hazırlanan "İşaretin Peşinde" isimli materyal ülke genelinde dereceye ve üretime layık görüldü.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün materyal ve etkinlik yarışmasında dereceye giren eserler arasından seçerek üretip ülke genelinde tüm özel eğitim okullarına göndermiş olduğu özel çocuklar için özel etkinlikler materyallerinin okullarımıza dağıtımı yapıldı. İşitme engelliler okulları için ülke genelinde dağıtımı yapılan "İşaretin Peşinde" isimli materyalin İlimiz Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulları öğretmenleri Ahmet Şamlı, Gülçin Karahan, Fatma güven ve Esma Gündüz tarafından hazırlanıp ülke genelinde dereceye ve üretime layık görülmesi Rize eğitim ve eğitimcileri açısından da bir moral kaynağı oldu. Konu ile ilgili Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulu öğretmenlerini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen ve Şube Müdürü Bülent İçbudak projeyi hazırlayan öğretmenlere teşekkür ederek Türk işaret dili dersi öğretim materyali kitabının eğlenceli bir oyuna dönüştürülerek işaret dilinin öğretildiği materyal etkinliğinin öğretmenlerle beraber uygulanışını test etti.

Son yıllarda Özel Eğitime verilen önemin ve Özel Eğitim öğretmenlerinin gayretleriyle kat edilen mesafenin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, öğretmenlerimizin gayreti ve ekip ruhu ile hareket edildiği takdirde çok daha güzel eserlerin ortaya çıkacağına inandığını belirtti. Müdür Emen, özel gereksinimli bireyler ve özel eğitim için her türlü desteği sağlamakta tereddüt etmeyeceklerini ifade etti.

Öğretmenlerin yeni proje fikirlerini de dinleyen İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen Rize'deki özel eğitimin ve imkânların iyi bir noktada olduğunu ifade ederek hep birlikte daha güzel projelere imza atmak ve Rize'yi eğitimde hak ettiği noktaya getirmek istediklerini sözlerine ekleyerek tebriklerini iletti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum