RİZE BELEDİYESİNE AİT SERADA ÖĞRENCİLER HEM GEZİYOR HEM İNCELİYOR HEM DE UYGULAMA YAPIYOR

RİZE BELEDİYESİNE AİT SERADA ÖĞRENCİLER HEM GEZİYOR HEM İNCELİYOR HEM DE UYGULAMA YAPIYOR

Rize Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN, Engindere Mahallesinde yer alan  ağaç, meyve fidanı, tıbbi ve aromatik 300 tür bitki yetiştirilen Rize Belediyesine ait Sera Alanını Kurtuluş İlkokulu Öğrencileri ile birlikte ziyaret etti.

21 Mart Orman Haftası münasebetiyle düzenlenen ziyarette öğrencilerimiz sera alanında fidan dikimi yaparken, aşılama konusunda da uygulamaları yerinde gözlemleme fırsatı buldu.
Rize Belediyesinin Engindere mahallesinde bulunan 14 dönümlük 4 adet sera ve açık alan bahçelerinde 300 bitki türü yetiştirilen Sera alanını merkez ilçede yer alan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz düzenli aralıklarla ziyaret ediyor. Öğrencilerimizin hem inceleme hem de uygulama yapma fırsatı buldukları ziyaretlerde Rize Belediyesi Sera Alanından sorumlu Hatice KAZANCI tarafından katılımcılara bilgilendirmeler yapıldı.

rize-mili-egitim-12.jpeg

Bilindiği gibi günlük hayatta toprakla uğraşmanın beden ve zihin sağlığımıza yaptığı olumlu katkılar günümüzde araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.  Doğa-insan ilişkisini güçlendirmek, öğrencilerimizin toprakla uğraşmalarını, üretmekten haz duymalarının sağlamak amacıyla Rize Belediyesine ait sera alanları öğrenci ve öğretmenlerimizin ziyaretine açılmıştır.

rize-mili-egitim-13.jpeg

Öğrencilerin meyve ve sebzeleri tanımasını, meyve ve sebzelerin nasıl yetiştikleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve toprakla buluşmaları, ürünlerin üretim aşamalarını birebir gözlemlemeleri maksadıyla sera alanımız ziyaret edilebilir.

rize-mili-egitim-14.jpeg

rize-mili-egitim-15.jpeg

rize-mili-egitim-16.jpeg

rize-mili-egitim-17.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.