RİZE BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ  ; RİZE SANAYİ ESNAFIMIZI, SÜRGÜNE GÖNDERMEYELİM

RİZE BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ ; RİZE SANAYİ ESNAFIMIZI, SÜRGÜNE GÖNDERMEYELİM

Büyük Birlik Partisi Rize İl Başkanı Ensar Çelik ve Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Usta Rize Sanayi Sitesini Ziyaret etti..Rize Büyük Birlik Partisi Halkın sesi olmak için buradıyız dedi.

Çok kıymetli Rizeli Hemşerilerimiz, BBP Olarak Daima halkımızın  sesi olmaya çalışıyoruz.

Bildiğiniz üzere  modern sanayi esnafımızı iki haftadır ziyaret edip problemlerini şikayetlerini dinledik. Merkez ilçe kongresi öncesi de, taşınması gündemde olan Engindere Sanayi sitemizi de ziyaret edip  esnafımızı dinlemistik. Birkaç gün önce de Rize Sanayi Sitesi  Başkanı Sn. Ahmet Ayhan YILDIZ Beyin de daveti üzerine  konu ile alakalı ayrıntılı bilgi aldık. 

2017 Yılından buyana taşınması gündemde olan sanayimiz ile alakalı bizler BBP olarak,  Gördük ki, sorunun kaynağı ve çıkış nedeni, gerekli istişarenin yapılmaması ve  biz biliriz, biz yaparız, biz ederiz mantığının hakim olması. Gelinen noktada sanayi esnafı adeta  kaderine terk edilmiş bir halde sürgün bölgesine gönderilmek isteniyor. Konuyu araştırdığımızda  2017 senesinde sanayi bakanlığı ve TOKİ'nin  bile olmaz dediği dere yatağında, eğimli bir arazide, yolu kavşağı olmayan iki sefer iptal edilen projede, otoparkı, sosyal alanı, arıtma tesisi olmayan, dere yatağı olan bir yere bu ısrar neden. Bu Proje olması gerekli olduğu gibi   kısacası esnafımızın ve Hemşerilerimizin taleplerini karşılayacak ve şehrimize Vizyon katabilcek 50 ila 100  yıl sonrasına bile hitap edebilecek bir biçimde yapılması daha güzel olmaz mı?

rize-sanayi-12.jpg

BBP olarak bu taşınma sorunu yanlız, sanayi esnafımızın sorunu da değil, hemde tüm Rizeli Hemşerilerimizin de sorunu. Sanayi bir hizmet sektörül, hem ulaşımı, oto parkı, sosyal alanları olan, araçların ve tırların girişine çıkışına uygun, sarp sınır kapısı da göz önüne alınarak, uluslar arası yol güzergahı ile hemde transit araçlarada hizmet edebilecek, tüm bölgeye hakim bir proje yapılarak, Rize'miz ve Esnafımız kazansın. Sanayi yönetimi kendileri Gündoğdu bozuk kalede, detaylar göz önüne alınarak böyle bir proje yaptılar, biz bunu ve yerinide  gözden geçirdik,  BBP Rize  olarak destek veriyoruz.  Ayrıca kale yolu üstündeki eski sanayinin de buna entegresi ile beraber, şehrimize vizyon katacak güzel bir proje neden olmasın. Deniz dolgusunda havaalanı, Hastane,  Bardak Çanak oluyorda neden yatay mimarisi  ile güzel bir sanayi projesi olmasın. ÇAYKUR'dan  sonra en çok istihdam üreten, 269 dükkanla  1.500 kişiye iş aş sağlamakta olan, 1980 senesinden bu yana ilimize ve bölgemize hizmet eden, katma değer yaratan sanayi esnaflarımızı sürgüne göndermeyelim. 

rize-sanayi-16.jpg

Cumhurittifakı olarak,  Rize'miz de, istişare hakim olsun, biz biliriz biz yaparız mantığı  şehrimize zarar veriyor, Esnafımızın ve milletimizin talepleri dinlensin, siyaset milletimize hizmet için vardır, bizler BBP, AK Parti ve MHP olarak bu konuyu çözebilecek  durumdayız.Gelin beraber bunu çözelim.
Bizler BBP Rize olarak Esnafımızın ve Rize'mizin yanındayız. Dere yataklarında yapılaşmaya izin verilmemesine rağmen bura da diretilmemelidir.Yer yanlış,  Tıpkı Emniyet Müdürlüğü ve AVM olduğu gibi. Bir kere yaptık ettik olmamalı. Bunlar Rize'miz de Cumhurİttifakını zora sokmaktadır. Biz yaklaşan seçimlerde Rize'mizden BBP olarak zafer kazanmak istiyoruz.

rize-sanayi-145.jpg

 Daima vatandaşlarımızın sesi olmaya çalışmaktayız. Siyasetimiz Aziz Milletimiz ve Şanlı Devletimiz için. İnsanı Yasatki Devlet Yaşasın Düşuncesi ile Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun çizgisinde ve Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin söylediği üzere, BBP herdaim Bu Aziz Milletimizin Devlete uzanan eli ayağı gözü ve kulağıyız. Ve bizlerde bu doğrultuda olmayada devam edeceğiz. Kazanan Rize'miz olsun, yarınlarımız olsun diyoruz. Rize'miz için Bir Olalım Birlik Olalım.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.