RİZE DERNEKLERİ FEDERASYONU ORTA OYUNLA AFET BİLİNCİ AŞILADI

RİZE DERNEKLERİ FEDERASYONU ORTA OYUNLA AFET BİLİNCİ AŞILADI

MUAMMER BOSTAN: “ RİDEF OLARAK TOPLUMSAL DUYARLILIK İLE AFETELERE KARŞI GELECEK NESİLLERİ BİLİNÇLENDİRMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Ankara Rize Dernekleri Federasyonu İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteği, Ankara Gençlik ve Spor Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü  ve Genç Demokratlar Vakfı’nın  proje paydaşlığı ile yürütülen proje hakkında değerlendirmelerde bulunan RİDEF Genel Başkanı Bostan “ Rize Dernekleri Federasyonu olarak İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne destekleri ile toplumsal konularda Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun bir kolu olan orta oyunla gençlerimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2018 yılında 23 ilde Gençlik Merkezleri’nde bağımlılık konusunda bilinç oluşturmaya çalışmıştık. 2020 yılında ise trafik kuralları konusunda yaklaşık 2000 gencimize eğitim verdik. 2021 yılını bakanlığımızın “ afet eğitim yılı “ ilan etmesi ile “ Afet Yıkar Bilgi ve Tedbir Hayatta Tutar “ adlı projemizle gelecek nesilleri afet konusunda tedbirli ve bilgili olmaya davet ederek bilinç oluşturduk. Projemize katkılarından dolayı İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Erkan Kılıç’a ve Ankara Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Çelik’e RİDEF adına teşekkürlerimi sunuyorum “ dedi. 

ridef-ankara-12.jpg

ÜLKEMİZ İÇİN PROJE ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Rize Dernekleri Federasyonu’nun projeler üreten bir sivil toplum kuruluşu olduğunu altını çizen RİDEF Genel Başkanı Muammer BOSTAN “ RİDEF olarak Sivil Toplum Kuruluşu olmanın bilinci ile projeler üreterek faaliyetlerimize devam ediyoruz. Ankara’daki bütün hemşehrilerimizin desteği ile ülkemiz adına projeler üretmeye devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki üreten STK’lar ülkemizin geleceğine güçlü katkılar sağlayacaktır. Çünkü Rize Dernekleri Federasyonu olmanın ayrı bir sorumluluğu vardır. Bizler hem Rize’nin her meselesinde var olurken aynı zamanda ülkemizin toplumsal konularında da sorumluluk alıyoruz. Bu projemizde Geleneksel Türk Tiyatrosu ile kültürel mirasımızı yaşatırken, Rize’nin kültürel değerlerini de tanıtma imkânı bulduk “ diyerek açıkmasını tamamladı. 

ridef-ankara-13.jpg

10 GENÇLİK MERKEZİ’NDE PROJE UYGULANDI
Proje koordinatörlüğünü RİDEF Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Aksu’nun yaptığı  “ Afet Yıkar Bilgi ve Tedbir Hayatta Tutar” projesinde oyuncu kadrosu ise Ömer Faruk Avcı ve Zeki Cengiz ‘den oluşurken, iletişim sorumluluğunu ise Ahmet Cin yaptı. 10 Gençlik Merkezi’ne uygulanan projede 3000’in üzerinde orta okul yaş grubuna afet eğitimi verildi. Projenin ikinci aşamasında ise paydaşların katılımı ile sürdürülebilirlik toplantısı yapılacak. 

ridef-ankara-14.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.