RİZE SİYASETİ RİDEF’İN İFTARINDA BULUŞTU

RİZE SİYASETİ RİDEF’İN İFTARINDA BULUŞTU

Rize Dernekleri Federasyonu’nun Geleneksel İftarı Kartallar Holding’de gerçekleşti. İftara siyaset,bürokrasi ve Ankara’da yaşayan Rizeliler yoğun katılım gösterdi.

 Rize Dernekleri Federasyonu’nun Geleneksel İftarı Kartallar Holding’de gerçekleşti. İftara siyaset,bürokrasi ve Ankara’da yaşayan Rizeliler yoğun katılım gösterdi.

İftara Ak Parti Genel Başkan Yrd. Ve Rize Milletvekili Hayati YAZICI ,Rize Milletvekili Osman Aşkın BAK , Ankara milletvekili Asuman ERDOĞAN , Ankara milletvekili Nevzat CEYLAN , Karabük milletvekili Niyazi  GÜNEŞ Rize milletvekili Sayın Hikmet AYAR , Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa AKSU, Çaykur Rizespor Başkanı Sayın Hasan KARTAL  çok sayıda bürokrat katılım gösterdi.


Rize’nin Olduğu Her Yerde Varız .

İftar sonrası konuşmalarını yapan Rize Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Muammer BOSTAN “ Saygıdeğer misafirler hepiniz İftarımıza hoş geldiniz. Bu organizasyonu yapanken bizlere evini açan Çaykur Rizespor başkanımız  Hasan Kartal’a sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum.Hemşeri dernekleri çalışması hem zevkli hemde zor olan Sivil Toplum Kuruluşlarıdır. Siyasi düşüncesi,hayata bakışı, dünya görüşü farklı olabilen ama ortak noktası memleket olanların bir araya getirdiği oluşumlardır.Oluşturduğumuz yönetimimiz ile Ankara’da çok güzel çalışmalar yapmaya gayret ettik.Huzurlarınızda Osman Aşkın Bak’a ve Süleyman Soylu’ya çok teşekkür ediyorum.Onları desteği ile 23 ilde hem bağımlılık ile mücadeleyi konu alan orta oyunu ile çok başarılı bir proje gerçekleştirdik.17.500 gencimize ulaşıp onları bağımlılık hakkında bilinçlendirmeye çalıştık.Projemizde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.Rize denince akla ilk Çay geliyor,ama ben bu salona bakınca Rize denince akla siyasetten bürokrasiye sanattan spora alanında kariyer sahibi yetişmiş insan gücü görüyorum.Bu tablodan gurur duyuyoruz.Rize’nin ve Rizelinin olduğu her yerde olmaya ve Ankara’da Rize’nin sesi olmaya devam edeceğiz .Başta Rize’mizin çok önemli bir değeri olan siyaset ve devlet adamımız Hayati YAZICI Bey başta olmak üzere bu gece bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


Tüm Dostları Rize’ye Bekliyoruz.

Rize Milletvekili Osman Aşkın BAK konuşmasında “Öncelikle Rize Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Muammer BOSTAN’A ve yönetimine çok teşekkür ediyorum.Bizleri burada hemşerilerimiz ile buluşturdular.Rize’yi ve Rize’mizi çok seviyoruz.Tüm dostları arkadaşlarımızı Rize’ye bekliyoruz. İnşallah 2020 sonunda havalimanımız tamamlanacak ve turizm konusunda Rize çok farklı bir noktaya gelecek.” dedi.


Bu Ülke Hepimizin, Kıymetini İyi Bilmeliyiz.

Ak Parti Genel Başkan Yrd. Ve Rize Milletvekili  Hayati YAZICI “ Mübarek  Ramazan ayı içerisinde değerli hemşehrilerimiz ile buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Ramazan ayı fakirin halinden anlamak bakımından bir empati fırsatıdır.Sizlerden ricam İftar sofralarında israfa yer vermeyelim. Bugün gelişmiş ülkeler yılda 150 ton buğdayı israf etmektedir oysa 20 ton buğday bugün Dünya’da açlığı çözmeye yeterlidir. Bu yüzden israfa yol açmadan iftar ve sahurlarımızı yapalım. İftarlarda çok uzun konuşmalar yapılmaz,bu yüzden sözlerimi kısa tutuyorum.Bizleri burada bir birinden seçkin ve değerli hemşerilerimizle buluşturan Rize Dernekleri Federasyonu adına onun Genel Başkanı  Muammer BOSTAN başkana çok teşekkür ediyorum. Allah oruçlarımızı kabul eylesin dedi.


Rize milletvekili Muhammet AVCI ve TBMM Başkanlarımızdan Köksal TOPTAN gönderdikleri mesajla konukları selamladılar.


Rize eski valisi ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah HACIMÜFTÜOĞLU’da iftar sonrası çay eşliğinde yapılan sohbete katıldı.

 

Konuşmaların ardından iftara katılanlara Çaykur Rizespor atkısı hediye edildi ve hatıra fotoğrafları çektirildi.
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.