Rize Ticaret ve Sanayi Odasından  İyidere Lojistik Merkezi Projesi İle ilgili açıklama

Rize Ticaret ve Sanayi Odasından İyidere Lojistik Merkezi Projesi İle ilgili açıklama

Rize Ticaret ve Sanayi Odası olarak paydaşlarımız ile birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda ilimize ve bölgemize kazandırılmasından mutluluk

duyduğumuz İyidere Lojistik Merkezi Projesi’nin deniz dolgusunda kullanılmak amacı ile İkizdere ilçemizin İşkencedere vadisinden kaya ve dolgu malzemesi çıkarılmasının doğamızı katletmesi iddiası ile bazı kişiler ve STK’ların yaptıkları açıklamaları takip etmekteyiz.


Uzun yıllar yapımı için mücadele ettiğimiz ve nihayet ekonomiye ve istihdama katkı sağladığını müşahede ettiğimiz Rize Organize Sanayi Bölgesi’nin etkinliğini arttıracak, ayrıca katkı sağlamış olmaktan gurur duyduğumuz, Ovit Tüneli’nin de içerisinde bulunduğu Rize-Mardin Sevgi Yolu’nun daha aktif kullanılması ile bölgede ulusal ve uluslararası ticaretin ana arterlerinden biri olmaya aday hale gelmesini sağlayacak İyidere Lojistik Merkezi, İlimiz ve Bölgemizin geleceği için hayli önem arz etmektedir. Bir anlamda ilimizin ve bölgemizin ekonomisini bir üst lige taşıyacak üçlü sacayağının son halkasını oluşturan Lojistik Merkezi Projesinin hayata geçirilmesinde emeği olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese şükranlarımızı sunuyoruz.


Maalesef Ülkemizdeki 3. Havalimanı, 3. Köprü vb. birçok önemli projede de olduğu gibi İyidere Lojistik Merkezi Projesinde de konunun arka planını araştırmaksızın çevrecilik maskesi ardına gizlenen bazı kesimlerin amaçlarının doğayı korumak, çevreyi korumak veya insan haklarını korumak olmadığına Gezi Parkı vb. olaylarda çokça şahit olduk.


Kaldı ki HDP gibi misyonunun ne olduğu kamuoyunca bilinen bir partinin vekillerinin ve bazı baroların İkizdere’deki taş ocağı ile ilgili yaptıkları açıklamalardan amacın doğa ve çevre olmadığıortaya çıkmaktadır. Ne hikmetse bu gruplar, PKK terör örgütü ormanlarımızı yaktığında kör, sağır vedilsiz oluyorlar. Her yıl olduğu gibi geçtiğimiz ay da sözde ermeni soykırımı konusunda yaşanan tartışmalarda maalesef Devletimizin tarafında olamadılar. Burada herkes bu samimiyetsizliği
görmelidir.


Bütün bu hususların ışığında bizler tabii ki bölgemizin ve ilimizin tabiatının tahrip olması taraftarıolamayız. Kaldı ki burada açılacak olan taş ocağı arazisinin şahıslarla bir ilişkisi bulunmamaktadır.


Tamamen devletimizin mülkiyetindeki kamu arazisidir. Buna rağmen yapılacak bu çalışmada kalıcı veyayılımcı bir tahribat söz konusu olmayacağı, ortaya çıkacak tahribatın da kısa sürede telafi edileceğitaahhüt edilmektedir.
Odamız olarak İlimize katkı sağlayacak her projede olduğu gibi İyidere Lojistik Merkezi Projesinin de takipçisi olacağımızı ifade eder, kamuoyuna saygıyla sunarız

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.