RİZE'DE 50 YAŞ VE ÜZERİNE AŞILAMA BAŞLIYOR

RİZE'DE 50 YAŞ VE ÜZERİNE AŞILAMA BAŞLIYOR

50 YAŞ VE ÜZERİNİ AŞILAMAYA BAŞLIYORUZ. 1.doz aşı yapacakların hepsi Bionteck..

50 YAŞ VE ÜZERİNİ AŞILAMAYA BAŞLIYORUZ!

Pandemi sürecinde ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 01 Haziran tarihi itibariyle 50 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlıyoruz.

Alman Biontech aşısını ilk etapta Fındıklı, Kaçkar, Çayeli, Güneysu, Rize Devlet Hastanesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İyidere, İkizdere, Kalkandere ve Çamlıhemşin Entegre ilçe hastanelerinde de uygulamaya başladık. İlerleyen günlerde ise aile hekimliği merkezlerinde de Alman Biontech aşısını uygulamayı planlıyoruz.

Çin Sinovac aşısı ise kısıtlı stok sebebi ile ilk dozunu olanların ikinci dozlarını da garanti altına alabilmek amacıyla şuan için sadece ikinci doz aşı olarak uygulanmaktadır. Dolayısıyla ilk doz aşısını olacak vatandaşlarımız Biontech aşısı olabileceklerdir. Sinovac aşısının gelmesi durumda ise tekrar uygulanmaya devam edilecektir.

Aşı hakkı tanımlanmış tüm vatandaşlarımızı randevularını almak suretiyle ilimiz genelindeki tüm hastanelerimize davet ediyoruz. 

Unutulmamalıdır ki virüsle mücadelede elimizdeki en etkili güç mutlak suretle aşıdır. 

Bakanlığımızca gönderelicek aşılar oranında amacımız halkımızı biran önce aşılayabilmektir. Bu amaçla ilimiz genelinde tüm hazırlıklar yapılmış, gerekli önlemler alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.